کد خبر: 1097048 A

مجری نیروگاه های تولید پراکنده توانیر با اعلام این خبر گفت: در سال گذشته تولید نیروگاه های مقیاس کوچک، بیش از 2 درصد برق کشور را تأمین و کمک خوبی به گذر از پیک تابستان و شرایط دشوار زمستان در سال 99 داشت.

به گزارش ایلنا از توانیر، برای اولین بار در تاریخ صنعت برق، رکورد تولید نیروگاه های مولد مقیاس کوچک حرارتی به بیش از 1000 مگاوات رسید.

به گفته مهندس احسان ذبیح زاده از ابتدای سال جاری این نیروگاه ها بیش از 1700 گیگاواتساعت انرژی تولید کرده اند که رشدی 9.5 درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می دهد.

به گفته ذبیح زاده، با ادامه روند توسعه و احداث این نیروگاه ها، پیش بینی می شود نسبت تولید به ظرفیت فعال این نیروگاه ها در تابستان جاری به 65 درصد افزایش یابد.

مجری نیروگاه های تولید پراکنده توانیر در خصوص مزیت این نیروگاه ها نیز اظهارداشت: این نیروگاه ها با دارابودن راندمان بالاتر از میانگین راندمان نیروگاه های حرارتی شبکه و نزدیک بودن به محل مصرف علاوه برتامین برق، مزایایی از جمله کاهش تلفات و بهبود کیفیت توان را دارند.

ذبیح زاده یاداور شد: با توجه به ظرفیت های جدید در دست احداث در سال جاری، پیش بینی شده که سهم انرژی تولیدی نیروگاه های مولد مقیاس کوچک به 2.5 درصد از کل تولید نیروگاهی کشور برسد.

انتهای پیام/
انرژی برق زمستان صنعت نیروگاه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر