کد خبر: 1040697 A

وزیر صمت اعلام کرد:

وزیر صمت اظهار داشت: با افتتاح این پروژه‌ها 7.5 میلیون به ظرفیت گندله کشور اضافه می‌شود. ظرفیت کل تولید کندله در کشور به 61 میلیون و 200 هزار تن می‍رسد که باعث ایجاد 38 میلیون و 700 میلیون تن تولید خام تا پایان سال خواهد رسید. در دولت یازدهم و دوازدهم رشد تولید فولاد خام 77 درصد و محصولات فولادی 87 درصد بود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علیرضا رزم حسینی امروز در حاشیه افتتاح پروژه‌های صنعتی با حضور ویدیو کنفرانسی رییس جمهور اظهار داشت: دو پروژه در حوزه فولاد است که اهمیت زیادی دارد که یکی از آنها در استان هرمزگان که فاز اول تولید 2.5 میلیون گندله که مواد اولیه آن فولاد خام است که سرمایه گذاری آن 2320 میلیارد تومان است و برای 360 نفر اشتغالزایی می‌کند. پروژه دیگر در شهرستان سیرجان است که 5 میلیون تن تولید گندله را شروع کردند و امروز افتتاح می‌شود که سرمایه گذاری در این پروژه نیز 3 هزار 830 میلیارد تومان که برای 500 نفر اشتغال مستقیم دارد.

وی افزود:  با افتتاح این پروژه‌ها 7.5 میلیون به ظرفیت گندله کشور اضافه می‌شود. ظرفیت کل تولید کندله در کشور به 61 میلیون و 200 هزار تن می‌رسد که باعث ایجاد 38 میلیون و 700 میلیون تن تولید خام تا پایان سال خواهد رسید. در دولت یازدهم و دوازدهم رشد تولید فولاد خام 77 درصد  و محصولات فولادی 87 درصد بود.

رزم‌حسینی تصریح کرد: بر اساس آمار انجمن جهانی فولاد در سال 2019 ایران جزو کشورهای صادرکننده فولاد و یکی از تولیدکنندگان مهم فولاد در جهان بود. امروز ما رتبه شانزدهم صادراتی با 9 میلیون تن صادرات در سال 2019 داریم. از آنجا که فولاد مواد اولیه بسیاری از صنایع ما است و بنابراین یکی از محصولات استراتژیک است.

وزیر صمت در ادامه اضافه کرد: پروژه دیگری نیز که توسط سازمان توسعه معادن ایران بهره‌برداری می‌شود منطقه ویژه اقتصادی پارسیان است که برای تولید و صادرات مواد معدنی و پتروشیمی در 3000 هکتار است که امروز اسکله شمالی آن با سرمایه‌گذاری 400 میلیارد تومان افتتاح خواهد شد. دو پروژه پتروشیمی نیز در این منطقه عملیات اجرایی خود را آغاز می کنند.

وی خاطرنشان کرد: ما حدود 5 میلیون و 200 هزار تن تولید انواع محصولات مرکبات را در کشور که 2 و نیم میلیون تن آن مربوط به استان‌های شمالی کشور است. در کشور 17 پایانه صادراتی داریم که پایانه‌های صادراتی را در شمال کشور افتتاح می‌کنیم که 600 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری و ظرفیت بسته‌بندی 384 هزار تن و 90 هزار تن سردخانه که این فرصت خوبی برای صادرات است.

رزم‌حسینی همچنین افزود: یکی از شاخص‌های امید به سرمایه‌گذاری در کشور مربوط به جواز واحدهای تولیدی است. در این ده ماهه نسبت به سال گذشته 39 درصد رشد داشتیم. حدود 6.5 درصد نیز رشد صنعتی داریم این اتفاق در در شرایط سخت تحریم ایجاد شده است. حدود 40 هزار میلیارد تومان پروژه آماده افتتاح داریم.

انتهای پیام/
اشتغال پتروشیمی دولت رشد فولاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر