کد خبر: 1039384 A

با مشارکت بیش از ۲۰۰ شرکت ایرانی؛ دومین رویداد تخصصی حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی آغاز به کار کرد

دومین رویداد تخصصی حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی با مشارکت بیش از 200 شرکت دانش بنیان، سازنده تجهیزات، پتروشیمی‌ها، بانک ها و موسسات مالی و اعتباری بازار سرمایه آغاز به کار کرد.

با مشارکت بیش از ۲۰۰ شرکت ایرانی؛ دومین رویداد تخصصی حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی آغاز به کار کرد

به گزارش  ایلنا، دومین رویداد تخصصی حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی با مشارکت بیش از 200 سازنده تجهیزات صنعت نفت، شرکت‌های دانش بنیان، صنایع پتروشیمی، بانک‌ها و موسسات تأمین سرمایه، در نمایشگاهی به وسعت 18 هزار مترمربع آغاز به کار کرد.

هدف از برگزاری این گردهمایی فنی و تخصصی ایجاد فرصت‌های کاری و همکاری چندجانبه بین شرکت‌های پتروشیمی، بانک‌ها و سازندگان تجهیزات و شرکت‌های دانش بنیان ایرانی است.

در حاشیه برگزاری دومین نمایشگاه حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی، 20 نشست تخصصی با محورهای طراحی، ساخت و تامین کاتالیست و مواد شیمیایی، تجهیزات ثابت و دوار، برق و ابزار دقیق، توسعه فناوری‌های صنعت پتروشیمی، بیمه، نوآوری در مدل زنجیره‌های تامین مالی پروژه‌های نفت، گاز و پتروشیمی، معرفی داخلی‌سازی طرح‌های پتروشیمی، تصفیه آب و پساب، فناوری‌های نوین در تجارت محصولات پتروشیمی، راهکار های عقد قراردادهای ساخت داخل اقلام راهبردی شرکت‌های پتروشیمی با تسهیل گری و حمایت پارک‌های فناوری برگزار خواهد شد.

علاوه بر این در حاشیه برگزاری این گردهمایی بیش از 60 قرارداد و تفاهم نامه اجرایی، بین شرکت‌های تابعه هلدینگ صنایع پتروشیمی خلیج فارس؛ سازندگان تجهیزات و شرکت‌های دانش بنیان داخلی امضا خواهد شد.

در این راستا، یکی از بزرگترین توافق نامه‌های کمپرسورسازی صنعت نفت و پتروشیمی، قرارداد ساخت بیش از ۱۴ کاتالیست پرمصرف پتروشیمی ها با شرکت‌های دانش بنیان و سازنده ایرانی امضا خواهد شد.

پیام برگزاری دومین رویداد تخصصی حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی، تلاش برای خودباوری و خود اتکایی بیشتر  به عنوان مهم ترین رکن توسعه صنعت است.

گفتنی است، در مراسم افتتاحیه دومین رویداد تخصصی حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی، معاون علمی و فناوری رییس جمهور؛معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی؛مدیر عامل صندوق نوآوری و شکوفایی؛مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت، مدیران عامل بانک‌های اقتصاد نوین، ملت، تجارت، صادرات و مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس سخنرانی خواهند کرد.

انتهای پیام/
پتروشیمی سرمایه صنعت گاز موسسات مالی و اعتباری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر