خبرگزاری کار ایران

| 09:09   
کد خبر : ۱۰۲۰۵۸۷
براساس آمارهای اداره اطلاعات انرژی؛

مصرف انرژی‌های تجدیدپذیر در آمریکا رکورد زد/ سوخت زغال سنگ ۱۵ درصد کاهش یافت

براساس آمارهای اداره اطلاعات انرژی آمریکا (EIA) مصرف انرژی‌های تجدیدپذیر آمریکا در سال ۲۰۱۹ برای اولین بار در ۱۳۵ سال اخیر از مصرف زغال سنگ فراتر رفته است.

مصرف انرژی‌های تجدیدپذیر در آمریکا رکورد زد/ سوخت زغال سنگ ۱۵ درصد کاهش یافت

به گزارش خبرنگار ایلنا از خبرگزاری جهان تجدیدپذیرها، براساس آمارهای اداره اطلاعات انرژی آمریکا (EIA) مصرف انرژی‌های تجدیدپذیر آمریکا در سال 2019 برای اولین بار در 135 سال اخیر از مصرف زغال سنگ فراتر رفته است.

براساس این گزارش کل مصرف انرژی تجدیدپذیر ایالات متحده برای چهارمین سال متوالی روند افزایشی داشته و در سال 2109 رکورد آن شکسته شده است. همچنین مصرف زغال سنگ نیز برای ششمین سال متوالی روند کاهشی دارد بطوریکه تولید برق از این طریق به پایین‌ترین سطح خود در 42 سال اخیر رسیده است.

روند کاهشی در استفاده از زغال سنگ برای تولید برق نتیجه رشد کاربست انرژی خورشیدی و بادی است. بطوریکه مصرف زغال سنگ در سال 2019 نسبت به سال 2018 کاهش 15 درصدی و افزایش استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر برای همین دوره افزایش یک درصدی را نشان می‌دهد. در ضمن تولید برق از طریق گاز نیز روند فزاینده دارد.

از نظر تاریخی؛ تا اوسط قرن 19 چوب بعنوان منبع اصلی انرژی آمریکا محسوب و از زغال سنگ بیشتر در قایق‌ها، قطارها و تولید فولاد استفاده می‌شد تا اینکه از اوایل دهه 1880، زغال سنگ در تولید برق نیز مورد استفاده قرار گرفت.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز