کد خبر: 360448 A

رئیس اتاق بارگانی اصفهان:

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان گفت: مهمترین مشکل واحدهای صنعتی کشور مسایل بانکی است و با استمهال بدهی نمی توان این مشکل را برطرف کرد.

به گزارش ایلنا از اصفهان و به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان، عبدالوهاب سهل‌آبادی در دیدار مدیر و معاونین شعب بانک سپه استان اصفهان تصریح کرد: بسیاری از واحدهای تولیدی با زیان انباشته روبرو هستند و استمهال بدهی باری از دوش تولید کنندگان برنمی‌دارد.

سهل آبادی خاطرنشان کرد: استمهال بدهی مشکل صنعتگران را برطرف نمی‌کند بلکه بدهی آنان را با سود بیشتر محاسبه می‌کند.

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان خواستار تشکیل کلینیک‌های صنعتی در کشور شد و گفت: خواسته اصلی صنعت گران از دولت تشکیل کلینیک هایی است که مسایل و مشکلات واحدهای صنعتی را برطرف کند ولی دولت ستاد تسهیل را به جای آن تشکیل داد.

وی نرخ بهره بانکی 25 درصد را متناسب با بازدهی واحدهای صنعتی ندانست و گفت: تولید کننده در شرایطی با این نرخ بهره کالا تولید می‌کند که همتای چینی با نرخ بهره بانکی کمتر از 4 درصد کالا تولید می کند.

وی گردش منابع مالی در کشور را عامل رونق اقتصادی و برطرف شدن مشکلات واحدهای تولیدی برشمرد و گفت: دولت در سه سال گذشته بر کاهش تورم تاکید کرده و این در حالیست که رکود اقتصادی در جامعه فراگیر شده است.

سهل آبادی پیشنهاد تشکیل دایره مشاورین بانکی در اتاق بازرگانی را ویژه فعالان اقتصادی ارایه کرد و گفت: بانک‌ها  برای پرداخت تسهیلات بانکی به فعالان اقتصادی مشاوره بدند تا منابع هدر نرود و تاثیرگذار باشد .

اصفهان واحدهای صنعتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر