کد خبر: 242416 A

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان:

استان اصفهان دارای هفت هزار و ۴۷۳ هکتار بافت فرسوده مصوب در ۳۶ شهر و چهار هزار هکتار سکونتگاه‌های غیر رسمی در استان است که مجموعا محدوده‌های نیاز به بازآفرینی به حدود ۱۲ هزار هکتار می‌رسد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: با توجه به اولویت‌ها و سیاست‌های دولت محترم و تاکید مقام عالی وزارت در خصوص بازآفرینی و با عنایت به سند ملی راهبردی احیاء، بهسازی، نوسازی و توانمندسازی بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری بستر لازم برای بازآفرینی پایدار شهری فراهم آمده است.

به گزارش ایلنا از اصفهان، محمود محمودزاده با اشاره به اینکه حدود ۱۰ درصد مساحت بافت فرسوده کشور در استان اصفهان وجود دارد، اظهار داشت: این استان دارای هفت هزار و ۴۷۳ هکتار بافت فرسوده مصوب در ۳۶ شهر است که بیش از ۵۰ درصد مساحت بافت فرسوده استان به ۴ شهر، اصفهان با دو هزار و ۱۵۷، کاشان۷۷۲، خمینی‌شهر۶۰۶ و نجف‌آباد ۴۵۷ هکتار تعلق دارد.

وی افزود: در حال حاضر ۱۰ طرح ساماندهی، نوسازی، بهسازی(بافت فرسوده و تاریخی) و ۳ طرح تنظیم مجدد زمین(تجمیع و تفکیک مجدد) در استان مصوب یا در حال تهیه است.

وی ادامه داد: همچنین ۴ طرح جهت شناسایی و توانمندسازی سکونتگاه‌های غیررسمی استان به مساحت چهار هزار هکتار در حال انجام یا به اتمام رسیده که مجموعاً محدوده‌های نیاز به بازآفرینی به حدود ۱۲ هزار هکتار می‌رسد.

محمود محمودزاده با اشاره به اینکه از سال۸۵ تا ۹۲ حدود ۱۱ هزار واحد در بافت فرسوده تسهیلاتی بالغ بر ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال دریافت کرده‌اند، گفت: امید است با توجه به مصوبه اخیر دولت محترم در اعطاء تسهیلات تامین مسکن(۵۰،۴۰ و ۳۰ میلیون تومانی) با اولویت بافت‌های فرسوده، نیز ودیعه مسکن(۲۰ میلیون تومانی) گردش کار نوسازی مردمی با قوت بیشتر و نظارت بهتر ادامه یابد.

استان اصفهان اصفهان دولت راه و شهرسازی استان زمین مسکن هکتار بافت فرسوده بازآفرینی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر