کد خبر: 240094 A

معاون فن آوری دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد خبر داد:

در راستای حمایت هر چه بیشتر از ایده‌ها و طرح‌های علمی دانشجویان و اساتید دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد و تجاری کردن آن‌ها در حال حاضر، دو مرکز رشد فن آوری و مرکز رشد طراحی و ساخت تجهیزات پزشکی در این دانشگاه راه اندازی شده است.

معاون پژوهش و فن آوری دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد گفت: در راستای حمایت هر چه بیشتر از ایده ها و طرح های علمی دانشجویان و اساتید این دانشگاه و تجاری کردن آنها در حال حاضر، دو مرکز رشد فن آوری و مرکز رشد طراحی و ساخت تجهیزات پزشکی در این دانشگاه راه اندازی شده اند و به زودی نیز مراحل نهایی تصویب تجاری شده سه طرح بزرگ در این دانشگاه به انجام خواهد رسید.

به گزارش ایلنا از اصفهان، ابراهیمی افزود: در همین راستا برای اولین بار پرداخت پژوهانه به حدود ۱۰۰ نفر از اعضاء هیات علمی دانشگاه عملیاتی شد که با توجه به حذف بوروکراسی های معمول در چنین کمک هایی، اساتید استفاده کننده که با توجه به امتیاز خود از مبالغ مختلفی نیز بهره مند شده اند می توانند در هر زمینه پژوهشی که مورد نظر داشته باشند از مبالغ مذکور استفاده و در نهایت نتایج به دست آمده را به دانشگاه ارائه کنند.

ابراهیمی تجهیز آزمایشگاه های تخصصی را دیگر اقدام دانشگاه در دو سال اخیر خواند و اضافه کرد: در حال حاضر ۲۵۰ آزمایشگاه و کارگاه در دانشکده های مختلف این دانشگاه در اختیار دانشجویان و اساتید قرار دارد که نزدیک به چهل نمونه از آنها طی سال جاری تجهیز و مورد بهره برداری قرار گرفته است.

وی ادامه داد: دانشجویان علاقه مند به فعالیت های پژوهشی نیز می توانند از دو مسیر باشگاه پژوهشگران جوان و انجمن‌های علمی ادبی دانشجویان از حمایت های دانشگاه برخوردار شوند به طوری‌که ۵ درصد از کل بودجه پژوهشی دانشگاه به این قشر اختصاص داده شده و این امر به جز مواردی خواهد بود که دانشجویان در همکاری با اساتید خود امکان استفاده از تسهیلات پژوهشی فراهم شده را پیدا خواهند کرد.

ابراهیمی با اشاره به چاپ بیش از ۹۰۰ مقاله توسط دانشجویان و اساتید این دانشگاه در مجلات معتبر جهانی آخرین مطلبی بود که معاون دانشگاه آزاد نجف آباد ادامه داد: تیم های دانشجویی ما در مسابقات مختلف داخلی و خارجی در بیشتر موارد توانسته اند یکی از رتبه های برتر را به خود اختصاص دهند که درخشش در رقابت های بین المللی پرواز استرالیا، مسابقات ملی بتن و جشنواره های مختلف اختراعات از آن جمله به شمار می آیند.

لازم به ذکر است که برخی ایده های علمی دانشجویان و اساتید این دانشگاه در حال حاضر با محوریت مراکز رشد آن تجاری سازی شده و توانسته به موفقیت صادرات چند میلیارد تومانی در سال نیز دست پیدا کند.

اصفهان بودجه پژوهشی تجهیزات پزشکی دانشگاه آزاد دانشگاه آزاد اسلامی رشد رقابت علمی دانشگاه نجف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر