کد خبر: 231047 A

استانداری اصفهان تاکید نمود:

متأسفانه منازعات سیاسی به جای رقابت سالم، بستر توسعه را از استان گرفته و تنگ نظریهای مدیریتی مانع از سرمایه گذاری مطمئن می شود.

رسول زرگرپور استاندار اصفهان امروز در جلسه‌ای با اعضای شورای مرکزی بسیج مهندسین استان و با حضور محمدعلی طرفه معاون هماهنگی امور عمرانی خود، ا اظهار داشت: باید بدنه دولت را به بسیج به عنوان یک نهاد فعال بیشتر نزدیک کنیم.

به گزارش ایلنا از اصفهان، استاندار اصفهان با تأکید بر اینکه باید نحوه ارتباط و اتصال بسیج به بدنه دولت طراحی شود، افزود: این جلسات موجب ارتقای فعالیت‌ها و پیشرفت خواهد بود.

زرگرپور خاطر نشان کرد: جای هیچ شک و تردیدی نیست که استان اصفهان هم اکنون امکانات بسیار و ظرفیت‌های فراوانی دارد ولی متأسفانه این ظرفیت ها و امکانات به خوبی مدیریت نشده است.

وی عدم وجود ایرلاین با برند اصفهان و یا روزنامه ملی را از جمله این موارد برشمرد و افزود: استان اصفهان که با ۶ درصد جمعیت کشور، ۱۱ درصد شهدا و جانبازان چنیدین تیپ و لشکر در دفاع مقدس و همچنین ۴۰۰ فرمانده عالی رتبه به خود اختصاص داده است، متأسفانه هنوز یک موزه دفاع مقدس و یا یک سالن مناسب برای تکیه شهدا ندارد.

مدیر ارشد استان از وضعیت متروی اصفهان پس از گذشت ۲۰ سال ابراز تأسف نمود و افزود: مصلی اصفهان پروژه دیگری است که پس از ۲۰ سال شروع به کار هنوز تکمیل نشده است.

وی یادآور شد: اصفهان با تولید ۶۰ درصد سنگ، ۶۰ درصد طلا، ۳۲ درصد نفت و… صنعتی ترین استان کشور است و دومین استان دانشگاهی کشور محسوب می شود.

زرگرپور تصریح کرد: با وجود این همه ظرفیت، منازعات سیاسی به جای رقابت سالم، بستر توسعه را از استان گرفته و سرمایه‌داران برای سرمایه‌گذاری استان های دیگر را انتخاب می نمایند.

استاندار اصفهان با بیان اینکه وجود تنگ نظری مدیریتی مانع از سرمایه گذاری مطمئن می شود، تأکید کرد: باید از صندوق‌های توسعه ملی و سایر ظرفیت‌های استان استفاده نموده و با طراحی و تدبیر، سرمایه‌گذاران را به سمت استان جذب نماییم.

نماینده عالی دولت در استان اصفهان در ادامه به اقدامات صورت پذیرفته طی یکسال اخیر اشاره نمود و افزود: بر اساس مطالبات مردمی، مسئله آب، هوا و چند پروژه تخت جمشیدی اصفهان در اولویت امور قرار گرفت.

وی اذعان داشت: با اجرای طرح بزرگ کنترل کیفی هوای اصفهان، مسئله تا حدی مرتفع و ۳۰ روز به تعداد روزهای با هوای سالم استان اضافه شد.

رسول زرگرپور تصریح کرد: در خصوص مبحثآب نیز با اقداماتی که صورت پذیرفت، ۹۸ درصد آب شرب مردم بدون جیره‌بندی تأمین، آب کشت پاییزه توزیع و درختان غرب آبیاری شد و طرح ۹ ماده‌ای نیز در حال اجرا می باشد.

وی ابراز امیدواری نمود که فاز اول مصلی تا اوایل سال آینده تحویل شود و افزود: پروژه مترو نیز به صورت فعال در حال اجرا است.

استاندار اصفهان عنوان نمود: در شرایط فعلی، برای برطرف شدن مشکلات موجود دست خود را به سمت همه افراد و جریان‌های دلسوز، دراز نموده و اعتقاد داریم با همکاری و هم افزایی می توان استان را به رتبه تراز اول رسانید.

وی با بیان اینکه خوشبختانه امروز بسیج در همه میدان های تخصصی و فنی در حال فعالیت است، اذعان داشت: ما نیازمند به کمک بسیج هستیم.

زرگرپور تصریح کرد: باید بدنه دولت را به بسیج بیشتر نزدیک کرده و نحوه ارتباط و اتصال بسیج به بدنه دولت را طراحی نماییم.

وی بسیج را معبر خوبی برای اجرایی کردن مدیریت جهادی دانست و افزود: بسیج می تواند در راستای کاهش هزینه های کشور کمک مؤثری بنماید.

استاندار اصفهان در پایان در خصوص اقتصاد مقاومتی نیز اظهار داشت: این موضوع به دستگاه های اجرایی، ابلاغ شده است و دستگاه ها ملزم به تهیه و ارائه برش استانی آن هستند.

محمدعلی طرفه معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری نیز در این جلسه اظهار داشت: ظرفیت بسیج مهندسین، یک سرمایه برای استان است، چرا که با انگیزه بالا و والا در حال فعالیت می باشد.

وی تصریح کرد: در همین راستا نحوه ارتباط این مجموعه با دستگاه های اجرایی و شیوه پشتیبانی از آن بسیار مهم و حائز اهمیت است.

استان اصفهان اصفهان اقتصاد مقاومتی جانبازان دستگاه های اجرایی دولت رقابت سرمایه گذاری مشکلات موزه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر