کد خبر: 223478 A

رییس اداره مخابرات گلپایگان:

از نظر درآمد تلفن؛ شهرستان گلپایگان رتبه سوم را در بین شهرستان‌های استان از آن خود کرده است.

رییس اداره مخابرات گلپایگان با بیان اینکه بیش از ۵هزار مسترک در شهر و روستاهای گلپایگان از از اینترنت پرسرعت بهره‌مند هستند، گفت: در حال حاضر ۸ هزار و ۳۲ پورت منصوبه در گلپایگان فعال است لذا اکنون ۵ هزار و ۵۶۴ مشترک در شهر و روستاهای گلپایگان از ADSL شرکت مخابرات که غیر از شرکت‌های خصوصی استفاده می‌کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از گلپایگان، قربانعلی محمدی مقدم بیان داشت: شهرستان گلپایگان در حال حاضر ۴۲ هزار مشترک تلفن ثابت دارد، لذا ۵۰ هزار خط تلفن ثابت آماده واگذاری به مشترکین وجود دارد.

وی تصریح کرد: از تعداد مشترکین تلفن ثابت، تعداد ۲ هزار و ۶۵۰ خط تلفن بی‌سیم(GSM) روستایی و ۳۹ هزار و ۴۰۰ تلفن ثابت با سیم در گلپایگان وجود دارد، لذا در برخی از مناطق پراکنده روستایی از خط تلفن بی‌سیم(GSM) روستایی استفاده می‌شود.

رییس اداره مخابرات گلپایگان اظهارداشت: در سال جاری با توجه به وجود مشکلات نقدینگی نه تنها در راستای خدمت‌رسانی به مردم خللی وارد نشده بلکه مردم از عملکرد مخابرات رضایت داشته‌اند.

محمدی مقدم با بیان اینکه در راستای توسعه خط تلفن اقداماتی انجام شده است، تصریح کرد: طی سال جاری حدود ۴هزار متر کابل کشی زمینی در خیابان‌های شهید احمدی، سررباطان، ارم، شهید قرنی، مسجد جامع، طالقانی و شهید رجایی صورت گرفته است.

رییس اداره مخابرات گلپایگان بیان کرد: در شهرک الوند، مسکن مهر شهر گوگد و بخشی از شهر گوگد با توجه به تقاضای مشترکین، قرار دادی با پیمانکار منعقد شد، لذا مراحل مقدماتی طرح توسعه تلفن این مناطق در دست اجرا می‌باشد و در صورت مساعد بودن شرایط آب و هوایی، این طرح تا پایان سال جاری عملیاتی می‌شود.

محمدی مقدم با بیان اینکه بیش از ۵هزار مسترک در شهر و روستاهای گلپایگان از از اینترنت پرسرعت بهره‌مند هستند، گفت: در حال حاضر ۸ هزار و ۳۲ پورت منصوبه در گلپایگان فعال است لذا اکنون ۵ هزار و ۵۶۴ مشترک در شهر و روستاهای گلپایگان از ADSL شرکت مخابرات که غیر از شرکت‌های خصوصی استفاده می‌کنند.

وی اذعان داشت: طبق آخرین آمار از نظر درآمد تلفن شهرستان گلپایگان رتبه سوم را در بین شهرستان‌های استان از آن خود کرده است.

محمدی مقدم با بیان اینکه ضریب نفوذ به معنای تعداد تلفن در حال کارکرد به از‌ای هر ۱۰۰ نفر است، تصریح کرد: در شهر گلپایگان ضریب نفوذ تلفن ثابت ۴۸درصد و ضریب نفوذ تلفن همراه بیش از ۵۰ درصد است، لذا اذعان داریم ضریب نفوذ تلفن همراه در شهر گلپایگان بسیار بیشتر از این درصد باشد.

وی اضافه کرد: به دلیل اینکه در زمان ثبت‌نام برخی از شهروندان به شهرستان خوانساربرای ثبت نام تلفن همراه مراجعه کرده‌اند و نامشان در لیست مشترکین خوانسار است و این امر سبب شده ضریب نفوذ تلفن همراه کمتر در شهر گلپایگان محسوب شود.

رئیس اداره مخابرات گلپایگان با اشاره به وضعیت سرعت اینترنت و فیبر نوری در شهر گلپایگان، تصریح کرد: تمام مراکز به فیبر نوری متصل هستند و سپس به گلوگاه‌ها منتقل می‌شود لذا با پیگیری‌های انجام شده تا دو ماه آینده پهنای باند نیز گسترش می‌یابد.

تلفن تلفن همراه خدمت رسانی به مردم درآمد شرایط آب و هوایی فیبر نوری گلپایگانی مخابرات مسجد جامع مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر