کد خبر: 216905 A

استاندار اصفهان:

استاندار اصفهان در دیدار با نایب رئیس مجلس مجارستان بر افزایش همکاری و توسعهٔ روابط در زمینه‌های اقتصادی، فرهنگی و گردشگری تاکید کردند.

استاندار اصفهان، در دیدار نایب رئیس مجلس مجارستان و هیئت اقتصادی همراه وی با ایشان، خواستار توسعهٔ روابط و تحکیم و تعمیق مناسبات شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان، رسول زرگرپور ضمن ابراز علاقه‌مندی برای توسعهٔ مراودات اقتصادی و فرهنگی با کشور مجارستان، تصریح کرد: ایران و مجارستان سابقهٔ ۹۰ ساله‌ای در ارتباطات دارند و در حال حاضر شرایط بسیار خوبی برای ارتقای همکاری‌ها وجود دارد.

وی به ظرفیت‌های بالای اقتصادی اصفهان اشاره کرد و افزود: اتاق‌های بازرگانی اصفهان و استان‌های کشور مجارستان می‌تواند همکاری‌های خوبی در زمینهٔ اقتصادی و تجاری داشته باشند.

وی با اشاره به برگزاری هفته‌های فرهنگی اصفهان در کشورهای دیگر اشاره کرد و افزود: اصفهان آمادگی دارد که هفته‌های فرهنگی و گردشگری را در کشور مجارستان برگزار کند.

نایب رئیس مجلس مجارستان نیز در این دیدار هدف از سفر به ایران را بررسی زمینهٔ همکاری‌های مشترک حتی قبل از پایان مذاکرات هسته‌ای ایران عنوان کرد و افزود: امیدواریم که با موفقیت مذاکرات، تحریم‌های علیه ایران برداشته شود.

وی به دیدار خود با رئیس مجلس و معاون وزیر خارجهٔ ایران اشاره کرد و اظهار داشت: دو طرف برای افزایش همکاری‌ها در زمینه‌های مختلف ابراز امیدواری نموده‌اند.

استان های کشور اصفهان ایران رئیس مجلس فرهنگی و گردشگری مذاکرات هسته ای ایران معاون وزیر کشور استاندار مجارستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر