کد خبر: 212622 A

رییس کمیته جشنواره اجلاس و جشنواره میراثفرهنگی ناملموس:

برگزاری نمایشگاه آداب و سنن ارامنه، نشان دهنده ارزش نهادن و اهمیت قائل شدن برای اقلیت‌های مذهبی در ایران است.

رییس کمیته جشنواره اجلاس و جشنواره میراثفرهنگی ناملموس گفت: در جشنواره و اجلاس میراثفرهنگی ناملموس، به آداب و سنن ارامنه ایران توجه ویژه شده است و نمایشگاهی از آداب و سنت‌های ارامنه در کلیسای وانک شهر اصفهان برپاست.

به گزارش ایلنا از اصفهان، مهدی بقایی افزود: برگزاری این نمایشگاه، حاکی از توجه ویژه دولت و ملت ایران به اقلیت‌های مذهبی و نیز زندگی مسالمت آمیز و توام با صلح آن‌ها در کنار یکدیگر است.

وی تصریح کرد: در شرایطی که دولت‌های مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران موجی از ایران هراسی را در اذهان عمومی به راه انداخته و سیاست‌های این کشور را منافی با اهداف بشردوستانه جلوه می‌دهند، کشور ایران می‌تواند از این فرصت به منظور اثبات صلح خواهی خود به مردم و ملت‌های مختلف جهان بهره ببرد.

بقایی تاکید کرد: اکنون که بیش از ۲۰ نماینده از رسانه‌های خارجی به منظور پوشش این اجلاس و جشنواره در اصفهان حضور دارند و رویدادهای اجلاس و جشنواره میراثفرهنگی ناملموس را به جهان مخابره می‌کنند بی‌شک تمدن و فرهنگ غنی و اهداف والای ایران به جهانیان نشان داده خواهد شد.

نمایشگاه ادیان و اقوام در حوزه میراثفرهنگی معنوی، از ۱۷ تا ۱۹ مهرماه امسال از ساعت۸ و۳۰ صبح لغایت ۱۸ و ۳۰ عصر در کلیسای وانک محله جلفای اصفهان دایر است.

کمیته جشنواره میراثفرهنگی ناملموس در راستای معرفی و انعکاس فرهنگ، آیین و سنت‌های ایران و جهان برنامه‌های متنوعی را در تالارهنر، باغ موزه چهلستون، هنرسرای خورشید، کلیسای وانک، حمام علی قلی آقا، میدان امام علی(ع)، کتابخانه مرکزی و موزه هنرهای معاصر به اجرا گذاشته است.

اصفهان ایران ایران و جهان پوشش تمدن جهان دولت مسالمت آمیز ملت ایران نظام جمهوری اسلامی ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر