کد خبر: 210497 A

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

۸ میلیارد ریال جهت اجرای دو پروژه اجرای سرای محله در جوی آباد و وازیچه در سال‌های مالی۹۳ – ۹۴ تامین و فراخوان انتخاب پیمانکار به کارگزاری شرکت عمران و مسکن سازان استان اصفهان طبق برنامه اجرایی واگذار می‌شود.

معاون وزیر راه و شهر سازی و مدیر عامل شرکت عمران و بهسازی شهری ایران پس از بازدید از بافت فرسوده خمینی شهر در استان اصفهان گفت: در راستای توانمند سازی ساکنین محلات حاشیه نشینی خمینی شهر ۸میلیارد ریال اعتبار جهت احداثدو سرای محله در محله جوی آباد و وازیچه در این شهر اختصاص یافت.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان، محمد سعید ایزدی با اشاره به تصویب اجرای دو پروژه سرای محله در جوی آباد و وازیچه در ستاد توانمند سازی شهرستان و تهیه طرح‌های اجرایی و پیش بینی زمین اجرای پروژه از سوی شهرداری گفت: مقرر شد مبلغ ۸ میلیارد ریال جهت اجرای دو پروژه در سال‌های مالی۹۳ – ۹۴ تامین و فراخوان انتخاب پیمانکار به کارگزاری شرکت عمران و مسکن سازان استان اصفهان طبق برنامه اجرایی استان واگذار شود.

ایزدی افزود: همچنین با توجه به پوشش نامناسب مسیر‌های اطراف در صورت امکان هزینه آسفالت معابر نیز از سوی شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران تامین شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه با اشاره به اقدامات انجام گرفته از سوی شهرداری و شرکت عمران و مسکن سازان در محله ورنوسفادران گفت: مقرر شد در راستای اجرای طرح تفکیک مجدد اراضی، با مشارکت مردم توسط شرکت عمران و بهسازی ایران انجام شود.

دکتر ایزدی بر تامین اعتبار لازم جهت تهیه طرح تفکیک مجدد اراضی در این شهرستان تاکید کرد و گفت: شرکت عمران و بهسازی شهری ایران پیگیر حل مشکلات ثبتی محدوده این طرح بوده و با راه اندازی کمیته ماده ۹ قانون حمایت از نوسازی و بهسازی بافتهای فرسوده در خمینی شهر شاهد رونق بهسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده خواهیم بود.

وی بر رفع مشکلات اعطای تسهیلات ودیعه مسکن و تسهیلات نوسازی بافت فرسوده در محدوده این طرح بر اساس اولویت بندی دستور مساعدت داد.

ایزدی در ادامه بر توجه به لزوم تسریع در روند اجرای طرح نوسازی محله ورنوسفادران، کوچه فرهنگ با مشارکت مردم تاکید کرد و گفت: مجری این طرح ضمن اولویت بندی انجام پروژه حداکثر تا دو ماه آینده فاز اول پروژه را عملیاتی کند.

معاون وزیر راه و شهر سازی و مدیر عامل شرکت عمران و بهسازی شهری ایران در ادامه به اقدامات مناسب انجام گرفته از سوی شهرداری در راستای مرمت و احیاء عصار خانه چهار شنبه بازار اشاره کرد و گفت: مقرر شد طرح معماری مناسب با محله به منظور تعریف کاربری مناسب جهت عصار خانه و فضای شهری اطراف آن از سوی شرکت عمران و بهسازی شهری ایران انجام پذیرد و همچنین به منظور راهبرد و هدایت مناسب طرح، کمیته‌ای متشکل از شهرداری و شورای شهر خمینی شهر، اداره کل میراثفرهنگی، اداره کل راه و شهر سازی استان اصفهان و شرکت عمران و مسکن سازان استان اصفهان تشکیل شود.

اداره کل راه استان اصفهان ایران پوشش شورای شهر شهرداری مدیر عامل شرکت مسکن معماری وزیر راه و شهرسازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر