کد خبر: 195155 A

برای اولین بار در کشور صورت گرفت؛

برنامه عملیاتی کاهش تصادفات و تلفات رانندگی در جاده‌های استان اصفهان، برای اولین بار در کشور با محوریت اداره کل راه و شهرسازی و مدیریت بحران استانداری اصفهان تهیه و تدوین شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان با بیان اینکه هر ساله حدود ۶۰۰ نفر در جاده‌های استان اصفهان بر اثر حوادثرانندگی جان خود را از دست می‌دهند، طرح کاهش تصادفات و تلفات رانندگی در راههای استان اصفهان را دارای اهمیت خاصی دانست و گفت: این طرح برای اولین بار در کشور با محوریت اداره کل راه و شهرسازی و مدیریت بحران استانداری و مشارکت سایر دستگاههای امدادی مانند هلال احمر، اورژانس، پلیس راه، حمل و نقل و پایانه‌ها و همکاری دستگاههای اجرایی تدوین شده است و پس از تصویب در شورای هماهنگی مدیریت بحران استان اجرایی خواهد شد.

به گزارش ایلنا از اصفهان؛ محمود محمودزاده همچنین با ارائه گزارش جامعی از نحوه تدوین طرح اظهار داشت: این طرح با تشکیل کارگروه ۶ نفره در بازه زمانی ۲ ماهه در ۲ مرحله تهیه و به استانداری اصفهان ارائه شد.

وی موضوعات طرح را تعاریف مربوط به حوزه حمل و نقل جاده‌ای، نگاهی به آمار تصادفات رانندگی در کشور و استان اصفهان، تحلیلی بر وضع موجود شبکه راهها و زیرساختهای ایمنی جاده‌های استان اصفهان، نگاهی به اسناد بالادستی مرتبط ملی و استانی، تحلیل عوامل موثر و لایه‌های دخیل در تصادفات رانندگی، تدوین برنامه‌های عملیاتی پروژه‌ها و نتیجه‌گیری عنوان کرد.

محمود زاده ادامه داد: در برنامه عملیاتی کاهش تصادفات و تلفات رانندگی تمام شاخص‌های ایمنی شامل طول راهها، تابلوها، حفاظها، خط‌کشی، نقاط پرحادثه، دوربین‌های کنترل سرعت و کلیه مواردی که در بحثایمنی مطرح است برنامه‌ریزی و لحاظ شده است و امید می‌رود با اجرای این طرح استان اصفهان از لحاظ ارتقای ایمنی رانندگی به رتبه اول کشور برسد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان با بیان اینکه سه عامل موثر انسان، جاده و وسیله نقلیه در کاهش تلفات جاده‌ای تاثیر گذارند اذعان داشت: با توجه به این سه عامل تمامی لایه‌ها و راهکارهای جلوگیری از بروز حوادثرانندگی در این طرح تهیه و تدوین شده است و در این خصوص آموزشهای همگانی و فرهنگ‌سازی انجام خواهد شد که راه و شهرسازی در جهت عملیاتی کردن این طرح با تشکیل ۴ کارگروه فعالیت خود را آغاز کرده است.

اداره کل راه استان اصفهان اصفهان تصادفات رانندگی جاده های استان دوربین راه و شهرسازی استان شورای هماهنگی مدیریت بحران مدیریت بحران وسیله نقلیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر