کد خبر: 190790 A

برای اولین بار در کشور صورت گرفت؛

اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان در راستای رفع نقاط پرحادثه سند ایمنی شهرستانی را برای ۸ شهرستان استان اصفهان تهیه و تدوین کرد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان با شاره به آغاز دور دوم سفرهای تابستانی؛ استان اصفهان را از لحاظ موقعیت قرارگیری در مرکز کشور و اتصال راه‌های اصلی شمالی به جنوبی و شرقی به غربی کشور دارای بار ترافیکی زیادی دانست و گفت: برنامه‌ریزی‌های ویژه‌ای برای پیک سفرهای برون شهری چه در ایام نوروز و چه در تابستان صورت گرفته که با توجه به آغاز دور دوم سفرهای تابستانی این اداره کل با ایمن‌سازی محورهای مواصلاتی، اجرای روکش راه‌ها، خط‌کشی، نصب تابلوهای علائم، اصلاح شیب شیروانی وآشکارسازی نقاط پرحادثه به استقبال مسافرین تابستانی خواهد رفت.

به گزارش ایلنا از اصفهان؛ محمود محمودزاده با اشاره به تلاش کارکنان اداره راه و شهرسازی در ماه مبارک رمضان اظهار داشت: با توجه به شرایط گرمی آب و هوا، همکاران ما در اداره کل با اجرای ۳۰۰ کیلومتر روکش آسفالت و آماده‌سازی جاده‌های استان ‌‌نهایت تلاش خود را برای ایجاد تردد ایمن و روان انجام داده‌اند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان با بیان اینکه در استان ۲۰۰ نقطه پرحادثه شناسایی شده است تصریح کرد: در راستای مرتفع کردن این نقاط در اقدامی ابتکاری برای اولین بار در کشور سند ایمنی شهرستانی تهیه شده است و در این سند نقاط پرحادثه هر شهرستان اعم از راه‌های اصلی، فرعی و روستایی شناسایی و با مطالعه می‌دانی سند ایمنی آن تهیه و عملیاتی می‌گردد و اکنون این سند در ۸ شهرستان تهیه و تدوین شده است و آماده اجرا است.

محمودزاده از دیگر اقدامات مهم این اداره کل در راستای برقراری تردد ایمن و روان را ساخت باند دوم و اتصال شهرستان‌ها به مراکز استان به صورت دوبانده عنوان کرد و افزود: در سفر اخیر مقام عالی وزارت به استان اصفهان حجم قابل توجه‌ای از باند دوم در استان اصفهان و تبدیل راههای اصلی به بزرگراه به بهره‌برداری رسید.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان همچنین با اشاره به اینکه سفرهای تابستانی از ۱۰ مرداد آغاز می‌گردد گفت: از عید سعید فطر ۶۰ اکیپ راهداری با استعداد ۶۳۰ نفر نیروی راهدار و ۴۸۰ دستگاه خودروی سبک و سنگین مجهز به GPS همراه با کلیه نیروهای امداد جاده‌ای به صورت شبانه‌روزی آماده ارائه خدمات به مسافرین عزیز هستند.

وی به رانندگان توصیه کرد با رانندگی با سرعت مطمئنه، بستن کمربند ایمنی و استراحت در پارکینگ‌های تعبیه شده در راه‌ها، سفر بدون حادثه را برای خود و خانواده فراهم کنند.

آب و هوا اداره راه و شهرسازی استان اصفهان اصفهان ایام نوروز بزرگراه جاده راه و شهرسازی استان شبانه روزی محورهای مواصلاتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر