کد خبر: 190782 A

استاندار اصفهان خبر داد:

سازمان صنایع، ‌ معادن و تجارت با انجام بیش از ۲۴۰۰ مورد بازرسی، تا حدودی توانسته بر بازار قاچاق کالا و ارز مسلط شود.

استاندار اصفهان در جلسه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی، نظارت و مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان، مقوله قاچاق کالا و ارز را دارای جایگاه و اهمیت ویژه در ابعاد مختلف دانست و از امکان صادرات طلا و فلزات گرانب‌ها در استان خبر داد.

به گزارش ایلنا از اصفهان، رسول زرگرپور اظهار داشت: زمینه این صادرات با پیگیری‌های مکرر از معاون اول رئیس جمهور و همچنین جلسات متعدد بین ۶ دستگاه ذیربط فراهم شده و تجار و نهادهای فعال در زمینه طلا و جواهرات می‌توانند از این بستر به نحو مطلوبی استفاده کنند.

وی افزود: میزان صادرات رسمی طلا و فلزات گرانب‌ها طی دو سال گذشته با بخشنامه بانک مرکزی متوقف شده و به صفر رسیده، ‌در حالی که در سال‌های پیشین حدود ۹۵۰ میلیون دلار بوده است.

زرگرپور اذعان داشت: قاچاق کالا و ارز از ابعاد مختلف اجتماعی، ‌ سیاسی، اقتصادی و حتی بهداشتی دارای اهمیت و جایگاه ویژه‌ای است.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری بار‌ها بر مبارزه با این معضل تأکید کردند و در اواخر سال گذشته قانون جدیدی در این زمینه صادر گردید.

رییس کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی، نظارت و مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان اعلام کرد: طی چهار ماه گذشته صادرات استان با رقم بالغ بر ۸۲۷ میلیون دلار از رشد قابل توجهی برخوردار بوده و نیمی از این میزان صادرات از طریق گمرک خود استان صادر شده است.

استاندار اصفهان خاطر نشان کرد: در مبحثمبارزه با قاچاق کالا و ارز چند محور اساسی وجود دارد که باید به آن پرداخته شود و سوخت و دخانیات از جمله اینهاست.

زرگرپور گفت: سازمان صنایع، ‌ معادن و تجارت که وظیفه بازرسی کارخانجات را بر عهده دارد، ‌ با انجام بیش از ۲۴۰۰ مورد بازرسی، تا حدودی توانسته بر بازار قاچاق کالا و ارز مسلط شود.

وی افزود: بر اساس گزارش صداوسیمای اصفهان، برنامه‌های خوبی در خصوص فرهنگ مبارزه با قاچاق کالا، شفاف سازی مسائل مرتبط با آن و همچنین نقاط منفی که می‌تواند در ابعاد مختلف داشته باشد، ‌ تهیه شده است.

وی با اشاره به اینکه ۴۰درصد مصرف سیگار در داخل تولید می‌شود، عنوان کرد: بخش اعظم ۶۰ درصد مصرف که از خارج وارد می‌شود به صورت قاچاق است.

اصفهان بانک مرکزی تجارت دلار سیگار فلزات قاچاق کالا و ارز قانون مقام معظم رهبری طلا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر