کد خبر: 189784 A

شهردار اصفهان تاکید کرد:

اصفهان نگین سرزمین‌های جهان است و هنرمندان باید به عنوان نمایندگان این سرزمین پرخیر و پر برکت با استفاده از زبان هنر، این شهر را به جهانیان معرفی کنند.

شهردار اصفهان در ضیافت افطار با انجمن سینماگران استان گفت: هنر یک امر اکتسابی نیست بلکه این مهم از سوی خداوند به عنوان صاحب تمام هنرها به ودیعه گذاشته شده است.

به گزارش ایلنا از اصفهان؛ سید مرتضی سقاییان نژاد با اشاره به این که در لیالی قدر به خصوص با خواندن سوره قدر می توان به جلوه های مختلف با معانی چند بعدی آن پی برد اظهار داشت: لیل یا شب به معنای دنیا است و بر عکس آخرت به معنی روز است چرا که همه چیز هویدا و آشکار است به طوری که همگان از احوال درونی و ظاهری یکدیگر مطلع هستند.
وی با تاکید بر این که در لیالی قدر گناهان را واگذار می کنیم و قدر و منزلت کسب می‌کنیم، تصریح کرد: از دیدگاه دیگر این ایام متعلق به انسان کامل همچون حضرت علی(ع) است تا از این ظرفیت به نحو احسن استفاده کند.
سقاییان نژاد الفاظ و نور قرآن را به دلیل عمیق بودنش هنردانست و ادامه داد: قرآن به دلیل آنکه نور است لذا می توان به وسیله این نور به قدرت بصیر بودن دست یابیم.
وی خطاب به سینماگران و هنرمندان گفت: لمحه ای از هنر به شما عطیه داده شده تا تکلیف خود را به خوبی انجام دهید.
شهردار اصفهان با تاکید بر این که اصفهان مهد هنر است افزود: رجال هنری بسیاری در طول تاریخ در اصفهان می زیسته اند و آثار مهمی بر جای گذاشته اند؛ لذا باید این وظیفه خطیر را هنرمندان امروز جلوه گر کنند.
وی تاکید کرد: انتظار مسئولان این است که هنرمندان با نگرش قوی و با استفاده از قریحه خدادادی خود به ما کمک کنند به طوری که بستر این مهم را نیز فراهم می کنیم چرا که هر حرفه در کنارش باید هنر باشد تا تکمیل و کامل شود.
سقاییان نژاد با بیان این مطلب که فوت کوزه گری با هنر تکمیل می شود اذعان داشت: هنر دریچه ای است که می توان از طریق آن با مردم گفت و گو کرد و تحول ایجاد کرد.

وی از هنرمندان خواست در اداره شهر به مدیریت شهری کمک کنند تا از طریق دریچه هنر در شان و خور تاریخ تمدن اصفهان گام برداشت.
شهردار اصفهان با ابراز خرسندی از تشکیل انجمن سینماگران افزود: شهرداری برای تقویت این انجمن هر اقدامی که در توانش باشد انجام می دهد.
اصفهان نگین سرزمین های جهان است مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان در این نشست صمیمانه اصفهان را سرزمین عرش تا فرش معرفی و بیان کرد: یک طرف این شهر در بعد معنوی و عرفانی یا عرش است و طرف دیگر آن وجهه تمدن غنی آن در فرش است.

استان اصفهان اصفهان تمدن جهان حضرت علی شهرداری فرش فوت مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هنر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر