کد خبر: 182496 A

بر اساس آمارهای به‌دست آمده:

با توجه به آمار به دست آمده در سه ماهه نخست سال جاری، از میان ده موضوع ‏کتابخانه‌ها شامل فلسفه٬ ‌دین٬ علوم اجتماعی٬ زبان٬ علوم خاص٬ علوم عملی٬ هنر٬ ادبیات٬ ‏تاریخ و جغرافیا و کلیات٬ آمار بیشترین کتاب به امانت برده شده به موضوع ادبیات تعلق ‏گرفته است.

مدیر امور کتابخانه ها و سالن‌های مطالعه شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه شهروندان اصفهانی بیش از همه از کتاب های ادبی استقبال کرده و این کتاب ها را به امانت می‌برند، تصریح کرد: پس از ادبیات٬ کتاب هایی در زمینه علوم عملی٬ علوم اجتماعی و دین ‏بیشترین مخاطب را به خود اختصاص داده اند. ‏

به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان، ماه آورپور ادامه داد: با توجه به آمار به دست آمده در سه ماهه نخست سال جاری، از میان ده موضوع ‏کتابخانه ها شامل فلسفه٬ ‌دین٬ علوم اجتماعی٬ زبان٬ علوم خاص٬ علوم عملی٬ هنر٬ ادبیات٬ ‏تاریخ و جغرافیا و کلیات٬ آمار بیشترین کتاب به امانت برده شده به موضوع ادبیات تعلق ‏گرفته است. ‏

مدیر امور کتابخانه ها و سالن های مطالعه شهرداری اصفهان ‏افزود: در مجموع ۶۴ کتابخانه و سالن مطالعه تخصصی و عمومی زیر نظر سازمان فرهنگی ‏تفریحی شهرداری اصفهان قرار دارد که از آن جمله می توان به کتابخانه تخصصی شیعه و کتابخانه اختصاصی کودک و نوجوان اشاره کرد.

ماه آورپور ادامه داد: کتابخانه های تحت پوشش این سازمان با هدف افزایش انگیزه و اثر ‏بخشی مطالعه شهروندان، طراحی شده و بهره وری از الگوهای نوین در ارتقای سطح ‏مطالعه، کمک به هدفمندکردن مطالعات شهروندان با تأکید بر محتوای سازنده و افزایش بهره ‏مندی شهروندان از سالن های مطالعه و کتابخانه ها را مورد توجه خود قرار داده است.

وی به نقش مهم کتاب در تغذیه فرهنگی جوامع اشاره کرد و یادآور شد: در شرایط کنونی، به رغم توسعه گسترده فناوری های ‏جدید ارتباطی و توسعه شبکه ارتباطات مجازی، با توجه به آمار موجود، هنوز کتاب و کتاب خوانی به شکل سنتی خود ‏در میان مخاطبان و علاقه مندان به مطالعه، جایگاه ویژه خود را حفظ کرده است لذا علاوه بر توسعه امکانات جدید ارتباطی در حوزه مطالعه، باید در پی توسعه امکانات و سخت افزارهای پیشین نیز بود.

ادبیات اصفهان بهره وری پوشش تغذیه دین شیعه فلسفه هنر کتابخانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر