کد خبر: 179491 A

رئیس مرکز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی استان اصفهان خبر داد:

۸۵ شیء عتیقه قدیمی مربوط به دوران باستان در دو عملیات ویژه مأموران این فرماندهی کشف و سه نفر دستگیر شدند

رئیس مرکز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی استان اصفهان گفت: مأموران فرماندهی انتظامی شهرستان لنجان استان اصفهان در پی کسب خبری مبنی بر اینکه فردی در زمینه نگهداری و خرید و فروش اشیاء عتیقه و تاریخی فعالیت دارد موضوع را به صورت ویژه در دستور کار مأموران این فرماندهی قرار دادند.

به گزارش ایلنا از اصفهان؛ مصطفی صادقیان افزود: مأموران پس از انجام تحقیقات گسترده و کسب اطمینان از درستی موضوع طی هماهنگی با مقام قضایی در یک عملیات حساب شده وارد منزل این شخص شده که در بازرسی از محل تعداد ۸۲ شیء عتیقه قدیمی و تاریخی مربوط به دوران باستان کشف شد.

وی اذعان کرد: اشیای کشف شده شامل سکه‌های قدیمی، قابلمه مسی قدیمی، اسفندان، کاسه دارای نقوش، یک عدد مجسمه قدیمی از جنس برنج، ظروف و بشقاب و چند کاسه دیگر که بخشی از آن به علت قدیمی و زیر خاکی بودن از بین رفته بود، هستند.

رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس اصفهان افزود: همچنین در عملیاتی دیگر مأموران پلیس مرکز استان اصفهان نیز حین گشت زنی در پایانه مسافربری به یک دستگاه اتوبوس مسافربری مشکوک شده و در بازرسی از آن سه آفتابه مسی قدیمی و مقادیری سنگ‌های قدیمی آبی رنگ با رگه‌های طلایی را کشف کردند.

صادقیان با بیان اینکه در این عملیات‌ها سه نفر شناسایی و دستگیر شدند تصریح کرد: در این رابطه کارشناس میراثفرهنگی از اموال کشف شده بازدید به عمل آورده و قدیمی بودن آن‌ها را مورد تایید قرار داد که پس از تشکیل پرونده و سیر مراحل قانونی تمامی آن‌ها به اداره میراثفرهنگی استان تحویل داده شد.

اتوبوس استان اصفهان اصفهان برنج خرید و فروش شناسایی و دستگیر فرماندهی انتظامی فرماندهی انتظامی استان مجسمه قدیمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر