کد خبر: 175155 A

شهردار شاهین شهر تاکید کرد:

در سال ۹۳ ودر ردیف بودجه شهرداری شاهین شهر۹۰ میلیارد تومان اعتبار بودجه عمرانی پبس بینی شده است که از مهمترین طرح های عمرانی این شهر تکمیل علملیات ساخت مترو شاهین شهر به اصفهان است که این پروژه از اصفهان تا میدان استقلال اصفهان بوده و در این زمینه مجوزات لازم اخذ شده است.

شهردار شاهین شهر، با اشاره به برگزاری هفته نکوداشت شاهین شهر که همزمان با دهه مهدویت از ۱۷ تا ۲۳ خرداد است گفت: در برنامه های نکوداشت امسال سرفصل های متنوعی چون معرفی دستاوردهای علمی، فرهنگی و هنری شاهین شهرگنجانده شده است که از مهمترین این برنامه های می توان به برگزاری شب شعر انتظار، مسابقه پیوند با نجوم، برپایی نمایشگاه دستاوردهای علمی، جشن میلاد با حضور مجید اخشابی، همایش بزرگ رزمی کاران، مسابقه خانوادگی دارت، همایش خانواده موفق، برگزاری جشن نیمه شعبان و رایحه انتظار، همایش پیاده روی خانوادگی، جشن میلاد گل نرگس و پاتوق اشاره کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان، علی اصغر ذاکری، ادامه داد: معرفی شاخص های شهر، مرور بر دستاوردهای کسب شده در یکسال گذشته، ایجاد رقابت سالم در جهت پیشرفت فعالیت های علمی، فرهنگی، هنری و ورزشی در سطح شهر، قدردانی از قهرمانان و نخبگان شهر، تبیین سیاست های جدید راهبردی و باور پذیر کردن قدرت ابتکار و خلاقیت در مدیران و جوانان شهر از دیگر عنوان های مهم برنامه های هفته نکو داشت شاهین شهر است.

وی بیان داشت: افتتاح اولین نمایشگاه دستاوردهای علمی انجمن های علمی و دانشگاه های شاهین شهر همزمان با اولین روز هفته شاهین شهر از دیگربرنامه های در نظر گرفته شده در این هفته است که این نمایشگاه گوشه ای از فعالیت های علمی پژوهشی انجام گرفته در شاهین شهر را در معرض دید عموم قرار می دهد تا ضمن ایجاد انگیزه در جوانان، حلقه های ارتباطی مراکز علم و دانش با صنایع را با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری و وجود بیش از دو هزار مرکز صنعتی در شهرستان مستحکم کند.

ذاکری، همچنین به توانایی های فرهنگی، ورزشی و هنری موجود اشاره کرد و افزود: هفته شاهین شهر فرصت مناسبی برای مرور بردستاوردهای کسب شده دریک سال گذشته و قدردانی ازافتخار آفرینان متعدد این شهر در زمینه های علمی، ورزشی و فرهنگی در استان، کشور و حتی بین المللی است.

شهردار شاهین شهر، با اشاره به اینکه تا پایان سال جاری، برنامه های علمی، مسابقات رباتیک کشور و جشنواره اقوام در این شهر برگزار می شود، گفت: ۱۶ قوم در شاهین شهر ساکن هستند. ضمن اینکه جمعیت این شهر حدود ۱۶۰ هزار نفر است و چهار میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان بودجه سازمان رفاهی و تفریحی شهرداری شاهین شهر برای سال جاری جهت امور فرهنگی شهر در نظر گرفته شده است.

وی در مورد فعالیت های عمرانی صورت گرفته در خصوص برنامه های فرهنگی و ورزشی شهرداری گفت: شهرداری شاهین شهر بزرگترین کتابخانه استان اصفهان، سه ورزشگاه جدید و دو فرهنگسرای جدید را به سه ورزشگاه موجود و پنج فرهنگسرای فعال خود اضافه خواهد کرد تا بتواند نیازهای فرهنگی و ورزشی شهروندان را تامین کند.

ذاکری گفت: ۹۳ پروژه عمرانی با اعتبار حدود ۹۰۰ میلیارد ریال در شهر تعریف شده است که از مهم ترین آن ها می توان به پروژه متروی شاهین شهر به اصفهان، ایجاد کمپینگ گردشگری، احداثسیتی سنتر بزرگ شمال اصفهان، راه اندازی میدان مرکزی میوه و تره بار شمال اصفهان و ایجاد میدان سمبلیک شاهین شهر اشاره کرد.

وی با اشاره به اینکه تا پایان سال جاری، دو فرهنگسرا در این شهر ساخته می شود، اظهار داشت: سه ورزشگاه نیز در هفته دولت در این شهر به بهره برداری می رسد.

شهردار شاهین شهر، بودجه سال گذشته سازمان رفاهی و تفریحی شهرداری شاهین شهر را دو میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعلام کرد و بیان داشت: در سال ۹۳ در ردیف بودجه ۹۰ میلیارد تومان اعتبار بودجه عمرانی پبس بینی شده است که از مهمترین طرح های عمرانی این شهر تکمیل علملیات ساخت مترو شاهین شهر به اصفهان است که این پروژه از اصفهان تا میدان استقلال اصفهان بوده و در این زمینه مجوزات لازم اخذ شده است.

ذاکری؛ احداثکمپینگ شاهین شهر را از دیگر طرح های عمرانی این شهر اعلام کرد و گفت: این کمپینگ در فاصله پل هسا تا پل گرگاب بطول هفت کیلومتر احداثمی شود و گنجایش ۳۰۰ هزار مسافر را دارد.

وی احداثمرکز تجاری شمال شهر، میدان میوه و تره بار بزرگ شمال اصفهان، تکمیل ساختمان کتابخانه، احیای فضای سبز، احداثمیدان نماد شاهین شهر، ایجاد شهرک مشاغل صنعتی و دفع آب های سطحی را از دیگر پروژه های عمرانی شاهین شهر بیان کرد.

وی با بیان اینکه در هفته نکوداشت شاهین شهر، از نفرات برتر نخبگان علمی و فرهنگی این شهر تقدیر می شود، افزود: با تقدیر از برترین ها و نخبگان، فضای رقابت سالم ایجاد می شود.

ذاکری ادامه داد: شاهین شهر با ۹۸ درصد باسواد دومین شهر باسواد ایران است. آمار بالای باسوادی با تحصیلات عالی و تکمیلی این شهر را به شهری با ساختار ها و شاخص های خاص تبدیل کرده است که می تواند در استان و کشور به عنوان الگو قرار گیرد. به عنوان مثال حضور پنج واحد دانشگاهی در شهر، فعالیت انجمن های علمی متعدد تخصصی و کسب رتبه های عالی در سطح استان، کشور و بین المللی همگی تاییدی بر پتانسیل های موجود در این شهر است.

وی دریافت مشاوره از شهروندان را ضرورت دانست و بیان داشت: حضور نیروهای متخصص و جوان در شهر باعثشده است در مراحل سیاست گذاری و تصمیم گیری با ارتباط مستقیم با مردم از رهنمودها و تکیه گاه علمی شهروندان نیز استفاده کنیم.

شهردارشاهین شهر؛ همچنین در مورد حادثه آتش سوزی در شرکت نفت سپاهان گفت: به نمایندگی از مردم شاهین شهر از استاندار اصفهان به دلیل پشتیبانی و حضور به موقع و موثر در جهت اطفاء حریق شرکت نفت سپاهان قدردانی می کنم اما نکته قابل توجه در این حادثه آن بود که نیرو های آتش نشانی از شاهین شهر نخستین یگان هایی بودند که به محل حادثه اعزام شدند و پس از مدتی نیرو های آتش نشانی اصفهان در این حادثه حضور یافتند، متاسفانه در این زمینه صحبت و قدردانی از نیرو های آتش نشانی شهرداری شاهین شهر صورت نگرفت و بعضا مقامات استان مهار آتش را منوط به شهرداری اصفهان دانستند.

وی اظهار داشت: این مسئله برکسی پوشیده نیست که نیروهای آتش نشانی شاهین شهر با حضور به موقع در صحنه حادثه توانستند نقش اساسی در کنترل بحران داشته باشند.

ذاکری ادامه داد: درمدت کمی پس از بروز حادثه آتش سوزی، استاندار اصفهان در محل حادثه حاضر شدند و این حضور سریع و مدیریت عالی ترین مقام استان باعثافزایش قدرت پیشرفت آتش نشانی، توسعه مدیریت و هماهنگی های لازم و حصول اطمینان از حل مشکل گردید و باعثشد نیروهای آتش نشانی حاضر در صحنه با دلگرمی و اطمینان خاطر در کمترین زمان ممکن نسبت به مهار آتش اقدام کنند.

استقلال اصفهان بودجه پیاده روی خانواده دولت شهرداری گردشگری مترو نفت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر