کد خبر: 175147 A

برای اولین بار در اصفهان انجام شد؛

به منظور افزایش عمر جاده ها، آسفالت نوین گوگاس(قیر گوگردی) برای اولین بار از سوی سازمان عمران شهرداری اصفهان تولید شد.

مدیرعامل سازمان عمران شهرداری اصفهان گفت: آسفالت گوگاس(گوگاس؛ جایگزین و اصلاح کننده قیر های آسفالتی) یکی از آسفالت های نوین محسوب می شود که برای اولین بار در اصفهان از سوی سازمان عمران شهرداری تولید شده است.
به گزارش خبرگزاری ایلنا از اصفهان؛ احمد رضایی اظهار داشت: به دنبال تولید این گوگاس اجرای آن برای اولین بار در خیابان استقلال در منطقه ۱۲ اصفهان انجام شد.
وی با اشاره به مزایای آسفالت گوگاس تصریح کرد: افزایش طول عمر جاده، قابل استفاده در مکان هایی با حجم ترافیکی سنگین و شرایط آب و هوایی متفاوت از جمله مزایای آسفالت گوگاس است.
رضایی با بیان اینکه در اجرای این آسفالت ۳۰ الی ۵۰ درصد گرانول جایگزین قیر می شود، خاطرنشان کرد: گوگاس(سولفور پلیمر) در ساختار فیزیکی به شکل گرانول است که می تواند به صورت مستقیم جایگزین بخشی از قیر داخل آسفالت شود، علاوه بر آن افزودن این محصول باعثبهبود خواص آسفالت معمولی خواهد شد.
وی اظهار داشت: افزایش استحکام آسفالت، بالابردن چسبندگی مصالح ساختمانی، کاهش عوامل تغییر شکل آسفالت، ترک های سطحی و چروک شدگی از دیگر مزایای این آسفالت به شمار می رود.

مدیر عامل سازمان عمران شهرداری اصفهان اذعان داشت: بهره گیری از تکنولوژی روز و استفاده بهینه از قیر در نهضت آسفالت می تواند باعثکاهش هزینه های آسفالت و افزایش دوام و استحکام آسفالت ها در دراز مدت شود.

استقلال اصفهان جاده شرایط آب و هوایی شهرداری طول عمر اولین افزایش آسفالت گوگاس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر