کد خبر: 165198 A

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان تاکید کرد:

گروههای اجرایی امر به معروف و نهی از منکر با رویی گشاده در امامزادگان حضور یابند و مردم را به حفظ اخلاق اسلامی دعوت نمایند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان در همایش دبیران شوراهای امربه معروف و نهی از منکر استان اصفهان گفت: امر به معروف و نهی از منکر دو فریضه الهی و جزء فروع دین است و نباید به یک مسئله خاص به تنهایی معطوف شود و بر همه واجب است تا آنگونه که شایسته است ادای دین نماییم.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از اصفهان؛ حجت الاسلام رضا صادقی تصریح کرد: باید اخلاق اسلامی را در تمامی مراحل زندگی خود رعایت نماییم و از وسوسه های شیطان در تمامی موارد دوری گزینیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان ادامه داد: حتی در ادارات باید تلاش کنیم تا هزینه ها را به خوبی مدیریت نماییم و از صرف بیت المال برای امور غیر ضروری جلوگیری نماییم.

وی در ادامه صحبتهای خود امامزادگان را وارثان اهل بیت(ع) دانست و افزود: امامزادگان یادگاران و فرزندان اهل بیت هستند و باید مورد تکریم قرار گیرند و برای حضور در آستان مقدس امامزادگان باید اخلاق اسلامی به صورت ویژه اجرا گردد.

صادقی خاطر نشان کرد: هر امامزاده خود مبلغ دین و ناشر این دو فریضه الهی بودند و جان خود را در احیاء امر به معروف و نهی از منکر از دست دادند و به شهادت رسیدند.

وی با اشاره به اینکه آستان های مقدس امامزادگان محل رفت آمد اقشار مختلف مردم به منظور زیارت، تفریح و.. می باشد گفت: استقرار گروههای امر به معروف و نهی از منکر در امامزادگان امری لازم و ضروری است و باید افرادی توانمند و با رویی گشاده در امامزادگان حضور داشته و مردم را به حفظ اخلاق اسلامی دعوت نمایند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان یکی از دردهای بزرگ جامعه را وجود برخی از فسادها دانست و عنوان کرد: برخی از اقدامات صورت گرفته آسیبهایی بیشتر از بی حجابی را به جامعه وارد می کند و این یکی از دردهای بزرگ ماست.

وی در ادامه آمادگی خود را جهت اجرای هرچه بهتر این دو فریضه الهی اعلام و خاطر نشان کرد: بنده اداره اوقاف برای اجرای این فریضه آمادگی کامل دارد و تا کنون با در اختیار گذاشتن مکان مناسب برای دفتر ستاد امر به معروف و نهی از منکر در امامزاده اسماعیل و کمک به ستاد اذان توسط اوقاف در این زمینه فعالیت هایی انجام داده است.

صادقی اذعان داشت: به منظور جلوگیری از تخلفات ادارات تابعه باید بازرسی معکوس در ادارات و دستگاههای اجرایی و ادارات کل انجام شود زیرا این خود نوعی اجرای فریضه امر به معروف است چرا که آمرین امر به معروف می توانند از تخلفات جلوگیری و امور را اصلاح نمایند.

اخلاق استان اصفهان اصفهان امر به معروف امر به معروف و نهی از منکر اوقاف و امور خیریه اهل بیت جامعه دین تخلفات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر