کد خبر: 164739 A

در همایش سراسری تکریم کارفرمایان کار آفرین تامین اجتماعی استان اصفهان مطرح شد:

اگر امروز شاهد فساد اجتماعی، افزایش بیکاری، افزایش طلاق، اعتیاد و نا بهنجاری های اجتماعی و فرهنگی هستیم همه متاثر از نبود کار و امنیت شغلی و اشتغال پایدار است که این وظیفه دولت است زمینه های لازم جهت به حرکت آوردن چرخه تولید را فراهم کند.

رئیس خانه صنعت و معدن ایران و نائب رییس اتاق بازگانی صنایع و معادن استان اصفهان در همایش سراسری تکریم کارفرمایان کار آفرین تامین اجتماعی استان اصفهان که با حضور تشکل‌های کارگری و کارفرمایی استان اصفهان برگزار شد در سخنانی با تقدیر از خدمات سازمان تامین اجتماعی به لحاظ رویکرد جدید خدمت به بیمه شدگان و کارفرمایان گفت: در طی ۸ سال گذشته سازمان تامین اجتماعی شاهد تغییر ۸ مدیر عامل بود که این بزرگ‌ترین ضربه را به صندوق بیمه تامین اجتماعی وارد کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان، عبدالوهاب سهل آبادی گفت: خوشبختانه مدیران جدید این سازمان با هدف دستیابی به یک سازمان پویا و پاسخگو، اقدامات خوبی را انجام داده که امیدواریم نتیجه آن موجب رونق تولید و حرکت چرخه اقتصاد در کشور باشند.

وی در ادامه به جایگاه اجتماعی کارآفرینان و کارفرمایان اشاره کرد و گفت: ایجاد اشتغال پایدار، حتی یک شغل هنر می‌خواهد و دولت باید دست کارآفرینان و کارفرمایان را بفشارد نه اینکه با وضع قوانین مختلف موجب تعطیلی و رکود تولید را فراهم آورد.

وی افزود: در کشور ما متأسفانه محور برنامه‌های اقتصادی بر پایه درآمد نفت استوار شده که این خود بزرگ‌ترین ضربه را به کشور می‌زند.

وی ادامه داد: اقتصاد، جامعه‌ای پویا و مولد است که بر اساس تولید محوری و ایجاد اشتغال پایدار بنا گذارده شود.

رئیس خانه صنعت و معدن ایران افزود: اگر امروز شاهد فساد اجتماعی، افزایش بیکاری، افزایش طلاق، اعتیاد و نا‌بهنجاری‌های اجتماعی و فرهنگی هستیم همه متاثر از نبود کار و امنیت شغلی و اشتغال پایدار است که این وظیفه دولت است زمینه‌های لازم جهت به حرکت آوردن چرخه تولید را فراهم کند.

وی از نقش بانک‌ها به عنوان ضد بازوی تولید یاد کرد و گفت: متاسفانه بانک‌ها که باید پشتوانه فعالیت‌های تولید و کار آفرینی باشند خود به یک ضد تولید تبدیل شده و امیدواریم که بانک‌ها و موسسات مالی در راستای اهداف مالی خود و حمایت از نیروی کار کوشا باشند.

سهل آبادی در ادامه با اشاره به ارتقای کمی و کیفی خدمات بیمه‌ای و درمانی به بیمه شدگان و کارگران گفت: خوشبختانه تشکل‌های صنفی کارفرمایی و کارگری از فعالیت سازمان تامین اجتماعی در سطح استان و شهرستان‌ها رضایت کامل دارد.

همچنین نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در این همایش در سخنانی با اشاره به جایگاه سازمان تامین اجتماعی در ایجاد امنیت و آرامش و رفاه در جامعه به ویژه قشر کارگری گفت: صاحبان اصلی صندوق تامین اجتماعی کارگران و کارفرمایان هستند که سازمان باید در جهت افزایش رضایت بیمه شدگان و ارائه خدمات مطلوب بیمه‌ای و درمانی کوشا باشند.

حسن کامران افزود: سازمان تامین اجتماعی نمونه یک اقتصاد مقاومتی است که بر پایه ارتقاء خدمات با افزایش بهره وری و پاسخگویی و کارآمدی استوار است.

حمید ایروانی دبیر ستاد انتخاب کارفرمایان کار آفرین نمونه استان اصفهان در ادامه این همایش به ابلاغ دستور العمل و نحوه انتخاب کارفرمای کارآفرین بر‌تر در سطح استان اصفهان و در سه سطح اشاره کرد و گفت: در سطح یک کارگاه‌های زیر ۵ نفر که استان اصفهان دارای دوکارگاه منتخب، در سطح دو کارگاه‌های زیر ۵۰ نفر و در سطح سه کارگاه‌های بالای ۵۰ نفر بررسی شده‌اند.

ایروانی افزود: پس از بررسی‌های نهایی و با نظارت خانه صنعت و معدن استان اصفهان در سطح یک آقایان علیرضا عسکری(شرکت ماشین سازی صنعت) و حسین خادمیان(کارگاه پلاستیک سازی) با اشتغال ۵ نفر و در سطح دو دکتر محمد گوهریان(گز سکه) با اشتغال زایی ۴۶ نفر و در سطح سه آقای خوروش(شرکت فولاد کویر) با اشتغال زایی ۴۱۱ نفر انتخاب شدند که به رسم یادبود با اهداء لوح یادبود و هدایای ارزنده‌ای از آن تقدیر و تجلیل شد.

اجتماعی و فرهنگی استان اصفهان اشتغال اعتیاد اقتصاد مقاومتی بیکاری تامین اجتماعی دولت طلاق امنیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر