کد خبر: 164720 A

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اصفهان:

مهارت به عنوان یکی از ظرفیت های مهم در کشور است و توسعه مهارت ها و مهارت آموزی در کشور نقش مهمی در ایجاد اشتغال زایی و رفع چالش بیکاری دارد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اصفهان در مراسم افتتاحیه پانزدهمین دوره از مسابقات ملی مهارت گفت: این مسابقات تا ۱۲ اردیبهشت ماه و به مدت ۲ روز در میان شرکت کنندگان از سراسر استان برگزار شد که ۳۰۰ نفر از سراسر استان در رشته‌های مختلف در این مسابقات به رقابت با یکدیگر پرداختند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان، ابوطالب جلالی، با اشاره به اینکه رقابت کنندگان، شرکت کنندگان و مسئولان تلاش‌های بسیاری را در راستای برگزاری مسابقات ملی مهارت در استان انجام داده‌اند، اظهار داشت: استان اصفهان در چهارمین دوره از مسابقات ملی مهارت رتبه‌های خوبی را در کشور به دست آورد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اصفهان با تاکید بر اینکه برگزاری مسابقات ملی مهارت سبب ارتقای مهارت آموزی در سطح جامعه می‌شود، تصریح کرد: اشتغال زایی یکی از نیاز‌های جامعه است و آموزش‌های مهارتی یکی از راهکار‌های مهم برای توسعه وضعیت اشتغال در جامعه محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه اصفهان از ظرفیت‌های بسیاری بالایی در مسابقات ملی مهارت و چنین مسابقاتی برخوردار است، ادامه داد: آموزش فنی و حرفه‌ای با برگزاری مسابقات ملی مهارت در میان مهارت آموزان در راستای نهادینه شدن فرهنگ مهارت در سطح کشور تلاش می‌کند.

جلالی مهارت را به عنوان یکی از ظرفیت‌های مهم در کشور دانست و تاکید کرد: توسعه مهارت‌ها و مهارت آموزی در کشور نقش مهمی در ایجاد اشتغال زایی و رفع چالش بیکاری دارد.

وی با تاکید بر اینکه پدیده بیکاری یکی از پدیده‌های شوم موجود در سطح کشور تلقی می‌شود، افزود: فنی و حرفه‌ای از تمام ظرفیت‌های موجود در راستای نهادینه شدن فرهنگ مهارت آموزی در سطح کشور تلاش می‌کند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اصفهان با اشاره به اینکه آموزش‌های مهارتی و نهادینه شدن فرهنگ مهارت آموزی چالش‌های مربوط به معضل بیکاری را در سطح جامعه تعدیل می‌کند، گفت: اصفهان از ظرفیت بسیار بالایی در حوزه اشتغال برخوردار است و در حال حاضر بیش از ۸ هزار واحد صنعتی در استان اصفهان فعالیت می‌کنند.

استان اصفهان اشتغال اصفهان ایجاد اشتغال بیکاری جامعه رقابت فنی و حرفه ای آموزش مهارت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر