کد خبر: 164710 A

معاون سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور؛ در اصفهان خبر داد:

در حال حاضر ۷۰۰ مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای در سطح کشور فعالیت می‌کنند و آموزش‌های مهارتی را در رشته‌های مختلف به متقاضیان ارائه می‌دهند.

معاون اداری و پشتیبانی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، در مراسم افتتاحیه پانزدهمین دوره از مسابقات ملی مهارت در اصفهان با اشاره به مهم‌ترین رسالت این سازمان اظهار داشت: مهارت آموزی و ارتقای مهارت‌های نیروی کار از مهم‌ترین وظایف و رسالت‌های آموزش فنی و حرفه‌ای کشور تلقی می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان، رهام کیایی، با بیان اینکه البته موضوع توانمند سازی نیرو‌های سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای نیز در این سازمان در دستور کار است بیان داشت: هر ساله مهارت آموزان بسیاری در سطح کشور زیر پوشش آموزش‌های مهارتی این مراکز فنی و حرفه‌ای فعال در سطح کشور قرار می‌گیرند.

معاون اداری و پشتیبانی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور تصریح کرد: در حال حاضر ۷۰۰ مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای در سطح کشور فعالیت می‌کنند و آموزش‌های مهارتی را در رشته‌های مختلف به متقاضیان ارائه می‌دهند.

وی با تاکید بر اینکه همچنین در حال حاضر ۱۵ هزار آموزشگاه آزاد فنی و حرفه‌ای در سطح کشور فعالیت می‌کنند، ادامه داد: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در کنار ارائه آموزش‌های مهارتی به متقاضیان نسبت به برگزاری همایش‌ها و برنامه‌ها اقدام می‌کند.

کیایی با اشاره به اینکه آموزش فنی و حرفه‌ای رسالت بزرگ، خطیر و سنگینی را در کشور به عهده دارد، تاکید کرد: مسابقات ملی مهارت به عنوان یکی از مهم‌ترین رخداد‌هایی محسوب می‌شود که طی سال‌های گذشته در سطح کشور دنبال شده است.

وی با بیان اینکه این مسابقات در چند مرحله و در رشته‌های مختلی در میان مهارت آموزان برگزار می‌شود، افزود: اصفهان یکی از استان‌های فعال در مسابقات ملی مهارت است و مهارت آموزان اصفهانی شرکت کننده در این مسابقات از توانمندی‌های بسیاری برخوردار هستند.

معاون اداری و پشتیبانی سازمان آموزش فنی و حرفهای کشور گفت: روند حضور کشور ایران در مسابقات ملی مهارت قابل تحسین است و جمهوری اسلامی ایران با برگزاری این مسابقات در راستای ارتقای فرهنگ مهارت آموزی در کشور تلاش می‌کند.

اصفهان ایران پوشش جمهوری اسلامی ایران فنی و حرفه ای نیروی کار ملی آموزش مسابقات مهارت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر