کد خبر: 164517 A

در گردهمایی بزرگ کارگران و مسئولان تشکل‌های کارگری در اصفهان تاکید شد:

دولت سالانه میلیارد‌ها تومان برای درمان کارکنان هزینه می‌کند اما در بخش تامین اجتماعی به حقوق کارگران رسیدگی نمی‌شود.

مدیر خانه کارگر استان اصفهان در مراسمی که به مناسبت روز کارگر برگزار شد گفت: رهبر انقلاب اسلامی حیات اقتصاد کشور را مرهون دستان زحمتکش کارگر دانستند، زیرا کار جوهر و کارگر قلب تپنده جامعه اسلامی است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان؛ ابراهیم فتحیان با اشاره به اینکه روز کارگر روز رسیدگی به مشکلات کارگران است اظهار داشت: امروز باید مسئولان درد دل کارگران را بشنوند و در جهت حل آن‌ها گام بردارند.

وی نابسامانی قرارداد‌ها، مشکلات معیشتی، درمانی و بازنشستگی را از مشکلات امروزه کارگران عنوان کرد و تصریح کرد: مسئولان نباید کارگر و مسائل مربوط به آن را نادیده بگیرند، زیرا جامعه و اقتصاد آن با زحمت کارگر به پیش می‌رود.

سرپرست کانون انجمن‌های صنفی کارگران نیز در این مراسم جامعه کارگری را شایسته تقدیر دانست و افزود: جامعه کارگری با تقدیم بیش از ۶ هزار شهید به انقلاب اسلامی، حق زیادی بر گردن نظام جمهوری اسلامی دارد.

یزدانی با اشاره به اینکه متاسفانه بخش کارگری در زمینه دریافت سهام عدالت مظلوم واقع شده است گفت: دولت سالانه میلیارد‌ها تومان برای درمان کارکنان هزینه می‌کند اما در بخش تامین اجتماعی به حقوق کارگران رسیدگی نمی‌شود.

وی بیکاری را عامل بسیاری از معضلات مانند طلاق و مفاسد اجتماعی و اقتصادی دانست و اذعان داشت: یکی از دغدغه‌های جامعه کارگری تامین امنیت شغلی است، زیرا قرارداد‌های موقت باعثدلهره و ناراحتی کارگران خواهد شد و بهره وری آنان را کاهش می‌دهد.

نماینده کارگران استان اصفهان با بیان اینکه ریشه تمامی مشکلات کارگران سوء مدیریت و بی‌عدالتی در سطح کلان جامعه است خاطر نشان کرد: کشور ما هم از نظر نیروی انسانی و هم منابع مالی بسیار غنی است و اگر از این منابع به صورت صحیح استفاده شود می‌توانیم بسیاری از مشکلات کارگران را حل کنیم.

گفتنی است در پایان این مراسم که به مناسبت گرامی داشت روز جهانی کارگر در خانه کارگر استان اصفهان برگزار شد، بیانیه‌ای از خواسته‌های کارگران و مشکلات آنان خطاب به مسئولان اجرایی قرائت شد.

هفته کارگر 93 استان‌ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر