کد خبر: 157626 A

رئیس اداره مسافر اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان اصفهان خبر داد:

در نوروز امسال نزدیک به ۱۱۵ هزاربلیط حضوری و اینترنتی، ۶۰۰ هزار مسافر از طریق۴۳ هزار سفر از استان اصفهان به سایر نقاط کشور جابه جا شدند.

رئیس اداره مسافر اداره کل حمل و نقل و پایانه‌های استان اصفهان در اولین جلسه کارگروه ارتقاء سطح خدمات شرکت‌های حمل و نقل مسافربری گفت: استان اصفهان با دارا بودن ۵ هزارانواع ناوگان حمل و نقل عمومی ودر حدود ۱۳ هزار راننده، ۱۳۶ شرکت حمل ونقل و ۲۶ دفتر نمایندگی جهت ارائه خدمات به مسافران در کشورتوانسته رفاه بیشتری را برای مسافران فراهم نماید.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان، کیانی افزود: در نوروز امسال با فروش نزدیک به ۱۱۵ هزاربلیط حضوری و اینترنتی، ۶۰۰ هزار مسافر از طریق۴۳ هزار سفر از استان به سایر نقاط کشور جابه جا شده‌اند.

رئیس اداره مسافرپایانه‌های استان اصفهان با اشاره به اقدامات این اداره کل در نظارت بیشتر بر ناوگان حمل و نقل جاده‌ای، رانندگان و پایانه‌های مسافربری گفت: با تهیه فرم‌های نظرسنجی و در اختیار گزاردن آن در بین مسافران ناوگان حمل و نقل عمومی، وضعیت شرکت‌ها ورانندگان حمل و نقل مسافر استان مورد کنترل و نظارت بیشتری به جهت سفر ایمن، روان و راحت برای مسافران قرار داده‌ایم.

کیانی در ادامه صحبت‌های خود در ارتباط با اطلاع رسانی و ارتباط با مسافران گفت: اداره کل حمل و نقل و پایانه‌های استان اصفهان در سالهای اخیر به منظور ارائه خدمات مطلوب‌تر به مسافران اقدام به توزیع ۴۰ هزار کارت راهنمای استفاده از تجهیزات ایمنی وهمچنین تهیه و پخش فیلم آموزشی در ناوگان حمل و نقل عمومی و ضوابط جدید به کارگیری مدیران فنی در پایانه‌ها نموده است.

وی یکی دیگرازمصوبات کارگروه ارتقأ سطح خدمات مسافری را ساماندهی سفرهای راهیان نور عنوان کرد و بیان داشت: استان اصفهان در آغاز سال ۹۳ با ثبت رکورد ۱۰۰ سفر وجا به جایی بیش از ۴ هزارمسافرراهیان نور توانست در این عرصه پیشگام باشد.

در ادامه رئیس انجمن صنفی شرکت‌های مسافربری اصفهان با اظهار تأسف در کاهش جابه جایی و حمل و نقل مسافر گفت: ضرورت دارد که به دنبال راهکارهایی برای استفاده بیشتر مردم از حمل و نقل عمومی برون شهری باشیم.

سیامکی گفت: کیفیت خدمات حمل و نقل مسافر از سال ۷۲ به بعد در کنار مشکلات فراوان افزایش یافته است اما با این وجود سعی ما بر این است که کیفیت خدمات حمل و نقل را هروز بیشتراز دیروز ارتقأ دهیم.

همچنین معاون حمل و نقل اداره کل حمل و نقل و پایانه‌های استان گفت: این جلسه به منظور بررسی سطح خدمات مسافری فروردین ماه سال ۹۳ باهدف ضرورت تشدید نظارت برحمل و نقل عمومی جاده‌ای و اقدامات انجام شده در خصوص چاپ کارت‌های راهنمای استفاده از تجهیزات ایمنی، ضوابط جدید به کارگیری مدیران فنی، توزیع ویزه نامه سفر، ابلاغ قانون جدید قاچاق کالا وارز، تأکید و نظارت بر توقف اتوبوس‌ها برای ادای فریضه نماز و همچنین بررسی دیگرمصوبات جلسه قبلی برگزار شد.

گفتنی است، اولین جلسه کارگروه ارتقأ سطح خدمات شرکت‌های حمل و نقل مسافربری با حضور معاون حمل و نقل، رئیس اداره حمل و نقل مسافراداره کل حمل و نقل و پایانه‌های استان اصفهان و تشکل‌های صنفی حمل و نقل مسافر استان اصفهان در محل سالن اجتماعات کانون انجمن‌های شرکت‌های حمل و نقل مسافر برگزار شد.

استان اصفهان اصفهان جاده حمل و نقل عمومی حمل و نقل و پایانه های راهیان نور سالن اجتماعات قانون مشکلات نوروز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر