کد خبر: 157526 A

مدیر کل گمرک اصفهان خبر داد:

گمرک اصفهان با داشتن پنج گمرک تابعه فعال و۱۳ انبار اختصاصی یک میلیون و ۷۵۵ هزار تن صادرات به ارزش بیش از یک میلیارد دلار انجام داده است.

مدیر کل گمرک اصفهان گفت: گمرک اصفهان با داشتن پنج گمرک تابعه فعال و۱۳ انبار اختصاصی، تشریفات صادرات یک میلیون و ۷۵۵ هزار تن و به ارزش یک میلیارد و ۱۲۳ میلیون و ۱۷۹ هزار دلار انجام داده است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از لحاظ وزن ۲۶ درصد افزایش و از حیثارزش ۳۲ درصد کاهش داشته است.
به گزارش خبرگزاری ایلنا از اصفهان؛ اسداله بخش صنعتی و شیمیایی با اختصاص ۹۷% از وزن و ۸۹% از ارزش، بیشترین سهم را در این مدت داشته است اظهار داشت: ۳۴ هزار تن محصولات کشاورزی و غذایی به ارزش بالغ بر ۶۹ میلیون و ۹۴۳ هزار دلار طی سال ۱۳۹۲ از گمرکات استان اصفهان صادر گردیده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از حیثوزن ۵ درصد افزایش و از نظر ارزش ۲۷ درصد رشد داشته است.

احمدی ونهری گفت: صادرات اداره کل گمرک استان اصفهان در سال ۱۳۹۲ شامل ۷۷۵ نوع کالا به ۷۰ کشور جهان بوده و عراق با وارد کردن ۴۲۶ میلیون و ۴۴۶ هزار دلار کالا از طریق به خود اختصاص داده و در مکان دوم افغانستان با وارد کردن ۳۲۸ میلیون و ۶۲ هزار دلار و پاکستان با ۸۹ میلیون و ۹۹۹ هزار دلار در جایگاه سوم قرار دارد.
وی در خصوص مهمترین کالاهای صادراتی از گمرک اصفهان بیان و فولاد با ۲۶۴ میلیون و ۷۶۶ هزار دلار، فراوردهای نفتی با ۱۹۹ میلیون و ۲۳۶ هزار دلار و فرش ماشینی و دستباف با ۱۶۵ میلیون و ۶۵۹ هزار دلار عمده ترین اقلام صادراتی گمرکات استان اصفهان بوده است
مدیرکل گمرک اصفهان گفت: طی این مدت تشریفات واردات، ۷۵ هزار ۹۰۱ تن کالا به ارزش ۲۷۴ میلیون ۷۶۳ هزار دلار درگمرک اصفهان انجام شده است که این میزان در مقایسه با سال ۹۱، از لحاظ وزن ۱۵ درصد کاهش و حیثارزش ۲ درصد افزایش داشته است.

وی در ادامه اذعان داشت: عمده ترین کالاهای وارداتی گمرک اصفهان ماشین آلات صنعتی و برقی به ارزش ۱۲۰ میلیون دلار، مواد پلاستیکی به ارزش ۲۰ میلیون دلار و محصولات سرامیکی به ارزش ۱۹ میلیون دلار بوده است. وی در خصوص کشور های صادر کننده کالا به گمرک اصفهان خاطر نشان ساخت: عمده ترین کشور صادر کننده کالا در سال ۱۳۹۲ به مقصد گمرک اصفهان، آلمان با ۵۳ میلیون دلار، چین با ۴۸ میلیون دلار و امارات با ۴۰ میلیون دلار بوده اند.
احمدی ونهری در خصوص درآمد عمومی گمرک اصفهان تصریح کرد: در سال ۹۲ گمرکات استان اصفهان با داشتن ۱۳۶ کارمند، بالغ بر ۸۷۷ میلیارد و ۸۷۵ میلیون ریال در آمد کسب و به خزانه واریز نموده است که این میزان درآمد نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۶۰ درصد افزایش داشته است. همچنین تعداد اظهارنامه های هفتگانه گمرکات استان طی این مدت ۳۶ هزار و ۸۴۹ فقره بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۸ در صد افزایش داشته است.
وی در خصوص امور مسافری افزود: گمرک فرودگاه شهید بهشتی اصفهان با فعالیت به صورت ۲۴ ساعته، طی سال ۱۳۹۲ تشریفات امور مسافری بالغ بر ۴۰۱ هزار نفر مسافر ورودی و خروجی را انجام داده است.
مدیر کل گمرک اصفهان در خصوص مبارزه با قاچاق کالا اظهار داشت: درسال گذشته ۱۲۶۹ فقره پرونده مظنون به قاچاق با ارزش ۲۰۳ میلیارد و ۲۹۱ میلیون ریال در واحد قضایی گمرک اصفهان تشکیل گردیده است که از حیثتعداد ۱۵% افزایش و از نظر ارزش ۲۱% کاهش را نسبت به سال گذشته داشته است.

اصفهان چین دلار رشد شهید بهشتی فرش فولاد گمرک مبارزه با قاچاق کالا واردات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر