کد خبر: 157504 A

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان:

امروزه مشکل اساسی در کلانشهر اصفهان نظامند نبودن مباحثو ضوابط شهرسازی است که اگر برای رفع این مشکل همت و اقدام شود قطعاً خدمت بزرگی به شهر و شهروندان رخ خواهد داد.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان، از نظاممند نبودن مباحثو ضوابط شهرسازی در کلانشهر اصفهان انتقاد کرد وگفت: ناهمگون و نامناسب بودن نماهای شهری، ناهماهنگی در فضاهای سبز عمودی و افقی، آلودگی‌های بصری ناشی از نصب تابلو‌ها، تعرض کسبه به پیاده رو‌ها و نبود آرامش در شهر را از جمله مشکلات و معضلات ناشی از عدم نظاممندی مباحثشهری است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان، علیرضا نصراصفهانی، تلاش و بسیج همگانی مسئولان دستگاه‌های ذیربط به ویژه معاونت شهرسازی و معماری شهرداری در جهت نظاممند کردن مباحثشهرسازی در کلانشهر اصفهان و معرفی این شهر به عنوان الگو در این زمینه ضروری دانست.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان، اجرای راهکارهای اصولی و قانونی برای رفع این مشکلات را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: توجه و اجرای دقیق قوانین و مقررات بدون توجه به تعارفات و به دور از واسطه‌گری‌ها، ارائه آموزش‌های لازم به شهروندان در خصوص ساخت و ساز و ایجاد تسهیلات در ارائه پروانه ساختمانی، هدایت شهر به سمت نظم و انظباط و جلوگیری از دلالی و واسطه‌گری راهکار اساسی برای رفع معضلات و چالش‌های موجود در زمینه شهرسازی است.

وی با اشاره به نگرانی‌ها و دلواپسی‌ها و نارضایتی‌های شهروندان از نظاممند نبودن مباحثو ضوابط شهرسازی، از ایجاد فاصله با آرمان‌ها و اهداف در زمینه‌های شهرسازی، معماری و هنر در شهر اصفهان خبر داد و با ا شاره به اصولی نبودن تفکیک‌ها در شهر اصفهان گفت: همکاری و تعامل بیشتر شهرداری، معاونت شهرسازی و معماری و نظام مهندسی ساختمان و سازمان جهاد کشاورزی برای نظاممند کردن ضوابط شهرسازی و رفع مشکلات در این زمینه ضروری‌است.

نصراصفهانی، وجود ضعف در اجرای قوانین راهنمایی و رانندگی را از دیگر مشکلات مهم شهر و شهروندان اصفهانی بیان و از آن انتقاد کرد و گفت: شهر اصفهان در این زمینه دچار آشفتگی، به هم ریختگی و نابسامانی است.

وی، لزوم ایجاد بسترهای مناسب، آموزش‌های لازم، اعمال و اجرای دقیق و اصولی قوانین و مقررات را مورد تاکید قرار داد و همکاری و هم افزایی شورای اسلامی شهر، شهرداری و پلیس راهور در جهت نهادینه کردن قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی از جمله نحوه پارک کردن، ‌ رعایت حقوق عابران پیاده و رانندگی ایمن را ضروری دانست و افزود: اگر در سال جاری بستر و همت لازم برای رفع این دو معضل و مشکل اساسی در کلانشهر اصفهان فراهم شود و در پایان سال مورد ارزیابی قرار گیرد خدمت بزرگی برای شهروندان خواهد بود.

اصفهان بسیج پلیس راهور جهاد کشاورزی شورای اسلامی شهر شهرداری قوانین راهنمایی و رانندگی قوانین و مقررات معماری مقررات راهنمایی و رانندگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر