کد خبر: 152204 A

مدیرکل ارشاد استان اصفهان:

تاسیس کانون های فرهنگی هنری مساجد نقطه پررنگی درنظام جمهوری اسلامی ایران است که به همت شورای عالی انقلاب فرهنگی رقم خورد.

ایلنا: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، با اشاره به فرا رسیدن " ۱۸ اسفند " سالروز تاسیس کانون های مساجدگفت: فعالیت بیش از یک هزار ۶۰۰ کانون فرهنگی هنری مساجد در استان اصفهان اتفاق بزرگ فرهنگی در سطح استان است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان؛ حجت الاسلام محمد قطبی، با اشاره به اینکه بخشی از نخبگان فرهنگی هنری استان از اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد هستند و باید کاری کنیم که این ظرفیت بیشتر شود، اظهار داشت: امیدوار هستیم ابعاد فرهنگی مساجد را در تمام کشور و بعد در تمام دنیا ترویج دهیم تا افراد مفید برای جامعه جهانی به وجود آوریم.

وی ادامه داد: بایستی فعالان مسجدی با ارتباط گرفتن با فعالیت های فرهنگی توانمند شوند و منابع بزرگ انسانی عرصه فرهنگی کشور و استان اصفهان از کانون های مساجد تربیت و تامین شوند که در سطح استان این اتفاق افتاده است.

قطبی؛ به شبکه اجتماعی " بچه‌های مسجد " اشاره کرد و افزود: در کانون های فرهنگی برخی از مساجد برنامه‌هایی وجود دارد که می تواند مفید باشد، اما تمام کانون ها از آن فعالیت خبر نداشته باشند که این شبکه این امکان را می دهد تا تمام کسانی که در کانون های فرهنگی عضو هستند، با یکدیگر ارتباط داشته با‌شند و مشورت کنند.

وی اضافه کرد: فناوری های نوین و شبکه اجتماعی بچه های مسجد باعثشده تجارب مدیران و افراد کانون مساجد بالا رود و پیوند مفیدی بین جوانان صورت بگیرد.

وی ادامه داد: شبکه سازی فعالیت های فعالان مسجدی با تشکیل کانون های فرهنگی هنری مساجد صورت گرفته و فعالان مسجدی که در گذشته ارتباط کمتری با یکدیگر داشته اند با تاسیس دبیرخانه های مساجد شبکه خوبی برای ارتباط کانون ها ایجاد شده است.

دبیر هیات نظارت بر فعالیت های کانون‌های مساجد به کتاب در شرف انتشار " مدیران تشکل‌های مردمی " اشاره کرد و گفت: این کتاب یکی از کار‌های فرهنگی و ارزشمند اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی محسوب می‌شود که درآن تجربیات، خاطرات و مشکلات اصلی مدیران ارشد و کار آمد تشکل‌های مردمی عنوان گردیده است.

استان اصفهان جامعه جمهوری اسلامی ایران شورای عالی انقلاب فرهنگی فرهنگی هنری فعالیت های فرهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مسجد نخبگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر