کد خبر: 152188 A

مدیرعامل پالایشگاه اصفهان در پاسخ به انتقادات مطرح شده برای سوخت یورو۴ در اصفهان مطرح کرد:

پالایشگاه بنزین تولیدی را در اصفهان توزیع می کند و مازاد را به سایر استان ها ارسال می کند.

ایلنا: مدیر عامل شرکت پالایش نفت اصفهان در پاسخ به انتقادهای مطرح شده در مورد پالایشگاه که سوخت یورو ۴ به سایر شهرها ارسال می شود و به اصفهان عرضه نمی شود، گفت: مدیریت پخش فرآورده های نفتی بر اساس نیاز شهرها سوخت را توزیع می کند و پالایشگاه نقشی در توزیع سوخت ندارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان، «لطفعلی چاووشی» در جلسه ویژه کمیته انرژی، نفت و محیط زیست کمیسیون تجارت اتاق که به نشست مشترک مدیر عامل و مدیران ارشد شرکت پالایش نفت اصفهان با فعالان اقتصادی اختصاص داشت، تصریح کرد: پالایشگاه نفت خام را در محدوده پالایشگاه دریافت و تولیدات خود را در آن محدوده به مرکز پخش تحویل می دهد.

وی خاطر نشان کرد: بنزین تولید شده در پالایشگاه در اصفهان توزیع می شود و مازاد آن به سایر شهرها ارسال می شود.

وی از افزایش کیفیت بنزین های تولید شده توسط پالایشگاه اصفهان و از استاندارد نزدیک به یورو ۴ برای این محصول خبر داد.

چاووشی یکی از عوامل آلایندگی هوای اصفهان را استفاده از نفت کوره عنوان کرد و گفت: سوخت کنونی نیروگاههای برق متاسفانه نفت کوره است و وزارت نفت تلاش می کند با توسعه فازهای عسلویه گاز مورد نیاز نیروگاه ها تامین شود.

وی تنها دلیل آلاینده بودن خودروهای را ناشی از سوخت ندانست و گفت: کیفیت سوخت و ساخت خودرو باید افزایش یابد تا شاهد پایین آمدن آلایندگی هوا باشیم و به طور همزمان باید کیفیت دو بخش افزایش یابد.

وی تاکید کرد: همانگونه که خواستار بنزین یورو ۴ هستیم آیا خودروها استاندارد یورو ۴ دارند و عمر مفید ناوگان حمل و نقل در شهر اصفهان چقدر است؟

مدیر عامل شرکت پالایش نفت اصفهان استفاده از ظرفیت های استان در انجام پروژه های نگهداری و طرح های توسعه پالایشگاه را یکی از اولویت های این واحد برشمرد و گفت: وجود پیمانکاران توانمند در استان می تواند زمینه همکاری پالایشگاه را با واحدهای تولیدی و صنعتی استان تقویت سازد.

استفاده از ظرفیت اصفهان انرژی بنزین پالایش پخش فرآورده های نفتی خودرو مدیر عامل شرکت ناوگان حمل و نقل نفت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر