کد خبر: 152065 A

مدیر کل میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان خبر داد:

کار مرمت ورودی کف و سقف، ستون‌های چوبی در طبقه سوم(ایوان ستوندار اصلی) بنای تاریخی عالی قاپو آغاز شده که این اقدامات مرمتی مانع از بازدید گردشگران در ایام نوروز از عمارت عالی قاپو خواهد شد.

ایلنا: اقدامات مرمتی در بنای تاریخی عالی قاپو در ایام نوروز ۹۳، مانع از بازدید گردشگران از این عمارت تاریخی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از اصفهان؛ مدیر کل میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان گفت: کار مرمت ورودی کف و سقف، ستون‌های چوبی در طبقه سوم(ایوان ستوندار اصلی) بنای تاریخی عالی قاپو آغاز شده که این اقدامات مرمتی مانع از بازدید گردشگران در ایام نوروز از عمارت عالی قاپو خواهد شد.

" محسن مصلحی " اظهار داشت: فضای اشغال مرمت این بنای تاریخی ۷۰ درصد است که با توجه به ورود حداقل روزانه ۱۱ هزار گردشگر به این بنای تاریخی در ایام نوروز ظریفت بخش باقیمانده عمارت عالی قاپو برای پذیرش گردشگران محدود است.

مدیر کل میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان خاطر نشان کرد: به دلیل وجود کارگاه‌های مرمتی در بنای مذکور به جهت حفظ امنیت گردشگر و پرهیز از مخاطرات احتمالی و رعایت حریم فیزیکی کارگاه، این بنای تاریخی در ایام نوروز تعطیل است.

وی با اشاره به اینکه با این وجود راه شاهی از عالی قاپو به طرف چهلستون و موزه هنرهای تزئینی برای گردشگران باز است و گردشگران می توانند از این قسمت بازدید کنند افزود: بنای تاریخی عالی قاپو با مجوز معاونت میراثفرهنگی کشور و مصوبه ستاد دائمی هماهنگی خدمات سفر در این ایام تعطیل خواهد بود.

گفتنی است: عمارت عالی قاپو در اوایل قرن یازدهم هجری و به فرمان شاه‏ عباس اول ساخته شده است. شاهان صفوی؛ سفیران و شخصیت های عالی‏قدر را در این کاخ به حضور می‏‌پذیرفته اند. این کاخ دارای ۵ طبقه است که هر طبقه تزئینات مخصوص به خود را دارد.

استان اصفهان اصفهان ایام نوروز صنایع دستی و گردشگری موزه عالی امنیت تاریخی عمارت قاپو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر