خبرگزاری کار ایران

| 01:36   
کد خبر : ۱۳۸۸۱۴۶
مدیرکل بیمه سلامت استان خبر داد؛

چتر پوشش بیمه سلامت برای درمان پیشرفته بیماران اصفهانی و استان‌های همجوار

مدیر کل بیمه سلامت استان اصفهان در این خصوص گفت: با توجه به رویکرد حمایتی بیمه سلامت از بیماران خاص و صعب العلاج، انعقاد قرارداداین بیمه با مرکز پت اسکن از ابتدای مردادماه ۱۴۰۲، انجام شد.

چتر پوشش بیمه سلامت برای درمان پیشرفته بیماران اصفهانی و استان‌های همجوار

به گزارش ایلنا از اصفهان، محمد حسین صفاری اظهار داشت: پت اسکن یک روش تصویربرداری پیشرفته در درمان انواع سرطان‌ها می باشد که خوشبختانه برای اولین بار شروع به کار یک دستگاه پت اسکن اخیرا در بیمارستان فارابی اصفهان افتتاح شده است. 

وی ادامه داد: با توجه به رویکرد حمایتی بیمه سلامت از بیماران خاص و صعب العلاج،  انعقاد قرارداد بیمه سلامت با این مرکز پت اسکن از ابتدای مردادماه ۱۴۰۲، انجام شد.

 مدیر کل بیمه سلامت استان اصفهان افزود: با انعقاد قرارداد بیمه سلامت با مرکز پت اسکن بیمارستان فارابی اصفهان، تمام بیماران صعب العلاج تحت پوشش سازمان بیمه سلامت‌، مشمول حدود ۶۰ درصد هزینه کل درمان می‌شوند.

وی تصریح کرد: به این صورت که انجام یک پت اسکن کامل تمام بدن، بدون حمایت بیمه حدودا بیش از ۸ میلیون تومان هزینه دارد که بیماران سرطانی تحت پوشش بیمه سلامت حداکثر ۳میلیون تومان برای انجام پت اسکن تمام بدن، در این مرکز باید پرداخت کنند.

صفاری اضافه کرد: این قرارداد از محل منابع صندوق حمایت ازبیماران خاص و صعب‌العلاج، تامین مالی می شود و هر بیمار سرطانی تحت پوشش بیمه سلامت یکبار در سال می تواند از این تخفیف  بهره‌مند شود.

وی خاطر نشان کرد: برای بهره مندی از این تخفیف حتما باید بیمار در سامانه نسخه نویسی الکترونیک توسط پزشک معالج نشان دار شود.

مدیر کل بیمه سلامت استان  با در خواست از مسئولین مرکز پت اسکن بیمارستان فارابی جهت به حداقل رساندن صف انتظار بیماران برای انجام این روش تصویربرداری، تاکید کرد : بیماران سرطانی تحت پوشش بیمه سلامت چنانچه هرگونه نارضایتی و یا تخلفی در اجرای تخفیف قرارداد مذکور مشاهده کردند می‌توانند شکایت خود را در "سامانه پاسخگویی به شکایات بیمه سلامت به آدرسhttp://Shekayat.ihio.gov.ir" ثبت کنند و مطمئن باشند که در اسرع وقت رسیدگی خواهد شد.

مرکز پت اسکن بیمارستان فارابی اصفهان، تنها واحد پت اسکن مرکز کشور هست و افتتاح آن و نیز انعقاد قرارداد آن با بیمه سلامت کمک بسیار زیادی برای درمان بیماران سرطانی استان اصفهان و سایر استان‌های همجوار است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز