کد خبر: 136990 A

استاندار اصفهان در دیدار با هیات پارلمانی رومانی تاکید کرد:

همیشه ازسفر هیأت های اروپایی به کشور ایران استقبال می کنیم زیرا معتقدیم هیات های اروپایی باید از نزدیک با فرهنگ و مردم ایران آشنا شوند تا دروغ بودن تبلیغات منفی عیله جمهوری اسلامی برای آنان آشکار شود.

ایلنا: استانداراصفهان؛ دردیدار جداگانه‌ای با هیات پارلمانی رومانی گفت: یکی از سیاست‌های مدیریت استان درقالب سیاست‌های کلی نظام و دولت، ایجاد روابط با استان‌های کشورهای دیگر به منظور ارزیابی ظرفیت‌ها وگسترش و تعمیق مناسبات است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان، رسول زرگرپور، در دیداربا هیات پارلمانی رومانی که در تالار اشرف استانداری اصفهان برگزار شد، گفت: کشور ایران دارای ۵ هزار سال سابقهٔ تاریخی است و دارای فرهنگ وتمدن بسیار قوی است.

وی با بیان اینکه مردم کشور ایران از فرهنگ غنی برخوردارند، گفت: تاریخ و تمدن چند هزار ساله ایران گواه خوبی بر کذب بودن ادعا‌های دشمنان در خصوص تلاش ایران برای دستیابی به سلاح هسته‌ای است.

استاندار اصفهان افزود: ماهمیشه ازسفر هیأت‌های اروپایی به کشور ایران استقبال می‌کنیم و معتقدیم هیات‌های اروپایی باید از نزدیک با فرهنگ و مردم ایران آشنا شوند تا دروغ بودن تبلیغات منفی عیله جمهوری اسلامی برای آنان آشکار شود و به عظمت تاریخی و فرهنگی ایران پی ببرند.

زرگرپور با اشاره به اینکه ایران کشوری ثروتمند با بازارهای بزرگ است، تصریح کرد: بعد از توافقات ژنو کشورهای خارجی به ویژه اروپایی در رقابت برای افزایش مناسبات با ایران و در دست گرفتن بازار این کشور هستند.

وی با بیان اینکه استان اصفهان صنعتی‌ترین استان ایران است و بیش از ۱۰ هزار واحد صنعتی فعال دارد، افزود: ۷۰ درصد فولاد کشور و بیش از ۵۰ درصد سیمان و صنایع ساختمانی کشور در این استان تولید می‌شود.

استانداراصفهان درادامه افزود: استان اصفهان بیشترین صنایع دستی را در کشورتولید می‌کند و ازنظر گردشگری، اماکن تاریخی و آب و هوای متنوع زبانزد شهرهای ایران است.

وی به برگزاری هفتهٔ فرهنگی اصفهان در بخارست اشاره کرد و افزود: بخشی از زیبایی‌های اصفهان در آنجا به نمایش گذاشته شد که با استقبال خوب مردم رومانی روبرو شد.

استاندار اصفهان تصریح کرد: یکی از سیاست‌های مدیریت استان در قالب سیاست‌های کلی نظام و دولت، افزایش مناسبات و ایجاد روابط با استانهای کشورهای دیگر است و این استان با تعدادی از استانهای اروپایی روابط خوب و رو به گسترش دارد.

استاندار اصفهان ارزیابی ظرفیت‌ها وگسترش و تعمیق مناسب‌ها را از اهداف این سفر‌ها عنوان کرد وبیان داشت: مدیریت استان برای امضای هرگونه تفاهمنامهٔ همکاری در زمینه‌های مختلف و در راستای افزایش مناسبات اقتصای، اجتماعی و فرهنگی آمادگی دارد.

همچنین نماینده استان هونه دورآ در مجلس سنای رومانی، در این دیدار به نقش موثر سفیر ایران در کشورش اشاره کرد و گفت: ظرفیت‌های استان اصفهان به خوبی به ما معرفی شده است.

هارالامبیه وکیتسویو(haralambie vochitoiu) با اشاره به اینکه به عنوان یکی از نمایندگان اتحادیه اروپا درباره مسائل و مشکلات ایران اطلاعات کافی دارد، افزود: ما همواره معتقدیم که بهترین راه برای حل موضوع هسته‌ای ایران درپیش گرفتن راه‌های مسالمت آمیز و صلح جویانه است.

وی با بیان اینکه کشور رومانی و ایران ویژگی‌های مشترک فراوانی دارند، تصریح کرد: سابقهٔ تاریخی روابط ایران و رومانی بسیار خوب بوده است.

وی به مذاکرات انجام شده در سطح سفیران دو کشور اشاره کرد و اظهار داشت: این موضوع باعثبهبود روابط دوجانبه در آینده خواهد شد.

هارالامبیه وکیتسویو همچنین از رایزنی‌هایش با سفیر ایران برای ارتقای سطح روابط سیاسی، اقتصای، اجتماعی و فرهنگی ایران و رومانی خبر داد و گفت: این سفر قدم اول ما برای توسعه دوجانبه به شمار می‌آید.

نماینده رومانی در ناتو با بیان زمینه‌های مشترکی برای همکاری بین استان اصفهان و استان هونه دورآ، اظهار داشت: از افزایش ارتباطات با اصفهان استقبال می‌کنیم و از استاندار این استان هم تقاضای همکاری متقابل داریم.

استان اصفهان اصفهان ایران تبلیغات جمهوری اسلامی دولت رومانی فولاد مردم ایران مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر