کد خبر: 112730 A

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان تاکید کرد:

برقراری رابطه اقتصادی برد – برد بین فعالان اقتصادی ایران و ترکیه می‌تواند رابطه درازمدت و باثباتی را برای دو کشور ایجاد کند.

ایلنا: رییس اتاق بازرگانی اصفهان در نشست بررسی فرصت‌های تجاری و سرمایه‌گذاری در اصفهان و منطقه اژه ترکیه که با حضور یک هیات ۱۶ نفره از ترکیه در سالن اجتماعات اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد گفت: اصفهان بزرگ‌ترین و وسیع‌ترین فعالیت صنعتی و اقتصادی ایران را پس از تهران دارد و می‌تواند شریک تجاری موثری برای ترکیه باشد.

خسرو کسائیان در گفتگو با خبرنگار ایلنا از اصفهان با اشاره به تولید ۷۰ درصد فولاد و ۴۰ درصد منسوجات کشور توسط استان اصفهان گفت: استان اصفهان در بخش‌های صنعتی، کشاورزی و صنایع دستی توانمندی‌های بسیاری دارد که یک نمونه آن تولید و صادرات فرش دستباف است که بهترین فرش صادراتی ایران به شمار می‌آید.

وی خواستار توسعه مبادلات اقتصادی منطقه اژه ترکیه با استان اصفهان شد و گفت: خوشبختانه در شرایط تحریم ناعادلانه علیه ایران حجم تجارت دو کشور سال به سال افزایش یافته است و امیدواریم با رویکرد جدید سیاست خارجی ایران شاهد برداشتن تحریم‌های اقتصادی باشیم و روابط عادی تجاری با سایر کشور‌ها برقرار شود.

کسائیان ایران و ترکیه را دو کشور دوست، مسلمان و مهم‌تر از آن همسایه دانست و گفت: رابطه سیاسی و تجاری ایران و ترکیه به چند سده گذشته بر می‌گردد و در هر شرایطی فعالان اقتصادی دو کشور توانسته‌اند به تجارت با یکدیگر بپردازند.

وی به سفر اخیر هیات اتاق اصفهان به استانبول ترکیه اشاره کرد و گفت: در این سفر تفاهم نامه همکاری بین دو اتاق با هدف معرفی فرصت‌ها تجاری و سرمایه گذاری به امضا رسید.

استان اصفهان اصفهان ایران ایران و ترکیه تجارت تحریم های اقتصادی ترکیه سالن اجتماعات فولاد مسلمان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر