کد خبر: 913351 A

از سوی مسئولان بیمارستان ولایت دامغان؛

حدود 1200 جلد کتاب با موضوعات مختلف در بیمارستان ولایت دامغان به عنوان کاغذ باطله با قیمت هر کیلو 1200 تومان فروخته شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در روزگاری که دغدغه کتاب و ترویج کتابخوانی در زمره فعالیت سازمان‌های دولتی و مردم نهاد قرار گرفته است، متاسفانه افراد یا ارگان‌هایی هستند که نه تنها کتاب نمی‌خوانند و در توسعه و ترویج فرهنگ مطالعه گامی برنمی‌دارند بلکه کتاب‌ها را به عنوان کاغذ باطله به فروش می‌رسانند.
 
اخیرا با شیوع کرونا در اخبار گوناگون و شبکه‌های اجتماعی شاهد بودیم که بعضی بیمارستان‌ها و نقاهتگاه‌های بیماران کرونایی جهت افزایش علم و دانش بیماران و پرکردن اوقات بستری آنها کتاب‌هایی با موضوعات مختلف در اختیار بیماران می‌گذارند.
 
اما متاسفانه بر اساس اطلاع واصله از منابع آگاه، بیمارستان ولایت دامغان که زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی سمنان است، به تازگی حدود 1200 جلد کتاب را به بهانه اینکه «کسی مطالعه نمی‌کند» به صورت کیلویی به فروش رسانده است.
 
وزن کل این کتاب‌ها حدود 600 کیلوگرم بوده که با احتساب قیمت هر کیلو 1200 تومان، 720 هزار تومان عاید بیمارستان ولایت دامغان شد.
 
قیمت واقعی و پشت جلد کتاب‌های فروخته شده بیمارستان ولایت دامغان چند برابر مبلغ دریافتی حاصل از فروش آنها به عنوان کاغذ باطله است.
 
این در حالی است که بسیاری از مدارس و روستاهای شهرستان فاقد کتابخانه بوده و این کتاب‌ها می‌توانست به روستاها و یا کتابخانه هایی که با کمبود کتاب مواجه هستند، اهدا شود.
انتهای پیام/
ترویج کتابخوانی فروش کتاب بیمارستان ولایت دامغان کاغذ باطله
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر