کد خبر: 771982 A

معاون رئیس‌جمهور خبر داد:

معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از تخصیص اعتبار ۳۰۰ میلیارد تومانی برای تکمیل فاز یک پروژه آزادراه تهران- شمال خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در جلسه روند پیشرفت آزادراه تهران - شمال که با حضور محمدباقر نوبخت برگزار شد، مدیر عامل شرکت پورنام، پیمانکار پروژه، گزارشی از روند تکمیل پروژه آزادراه تهران شمال، ارائه کرد.

بنابر این گزارش، فاز یک این آزادراه ۳۲ کیلومتر است که از این طریق ۶۰ کیلومتر از مسیر تهران شمال برای مسافران کاسته می‌شود، اکنون این بخش ۹۵.۳ درصد پیشرفت واقعی دارد و پیشرفت مورد نیاز برای بهره برداری ۹۷ درصد است که در صورت تامین اعتبار، زیر بار ترافیک می رود.

در  راستای اجرا و تکمیل ۳ فاز دیگر این پروژه نیز تدابیر لازم اندیشیده شده است.

 پروژه آزادراه تهران شمال در فاز یک به حوزه البرز مربوط می شود که با پیگیری های صورت گرفته در البرز طی تعامل مسئولان مربوطه، هیچ مانعی برای تکمیل پروژه وجود ندارد. 

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور  از تخصیص اعتبار ۳۰۰ میلیارد تومانی برای تکمیل فاز یک پروژه آزادراه تهران شمال خبر داد.

نوبخت افزود: پس از تخصیص اعتبار انتظار می رود ظرف ۲ ماه فاز یک این پروژه تکمیل و زیر بار ترافیک برود.

وی ادامه داد: ما موظف هستیم بستر تسهیل در تردد مردم را فراهم کنیم چراکه شایسته نیست مردم، تعطیلات خود را در ترافیک سنگین مسیر شمال کشور صرف کنند.

نوبخت گفت: ما پنجه در پنجه نظام سلطه قرار گرفته ایم و با برنامه ریزی دقیق درصدد به نمایش گذاشتن اراده ملی برای مقاومت هستیم.

وی افزود: روند رشد و توسعه کشور را همراه با مقابله با استکبار با قدرت استمرار خواهد داشت. 

معاون رئیس جمهور اضافه کرد: این تعهد را برای خود ایجاد می کنیم و امسال علاوه بر بهره برداری از قطعه اول آزادراه تهران شمال، شاهد بهره برداری از ۳۰۰ کیلومتر آزادراه جدید در کشور خواهیم بود.

در این راستا برای تکمیل فاز یک این پروژه ۳۰۰ میلیارد تومان نیز از سوی بنیاد مستضعفان اختصاص می یابد که در مجموع ۶۰۰ میلیارد تومان برای بهره برداری از فاز یک پروژه آزادراه تهران شمال تخصیص یافت.

نوبخت ازادراه تهران شمال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر