کد خبر: 763184 A

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد گفت: بیش از 72 درصد از جامعه استان یزد جمعیت کارگری است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدحسین ریاحی اظهار داشت: نیروی انتظامی بدون چشمداشت در برقراری نظم و امنیت استان ایفای نقش می‌کند و امنیت استان در کنترل است.

وی با اشاره به دغدغه های نیروی انتظامی ادامه داد: امید است با تعامل بیشتر نظام امنیتی استان را بالا ببریم و رفاه اجتماعی را به مردم هدیه دهیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد با بیان اینکه بیش از 72 درصد از جامعه استان یزد جمعیت کارگری است، اضافه کرد: 198 هزار بیمه شده مستقیم تامین اجتماعی داریم و حدود 230 هزار نفر نیز جامعه آماری بیمه شدگان استان یزد است.

وی بیان داشت: 4 برابر این عدد را جامعه کارگری استان یزد هستند که به عنوان بخش اعظمی از مولدان جامعه شناخته می‌شوند.

ریاحی با ابراز تاسف از افزایش نرخ بیکاری استان یزد افزود: افزایش نرخ بیکاری عوامل متعددی دارد از جمله مهاجرت های بی رویه به استان که امسال استان یزد رتبه نخست مهاجرپذیری کشور را به خود اختصاص داده است.

وی با بیان اینکه در سال های گذشته رتبه های چهارم را داشتیم و اندک اندک با رشد مهاجرت به رتبه نخست رسیدیم عنوان کرد: شرایط اقتصادی، امنیتی و اشتغالی استان از دلایل مهاجرت است در حالیکه نخبگان علمی و دانشگاهی را از دست می دهیم و از یزد خارج می شوند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد با اشاره به وضعیت اقتصادی استان اظهار داشت: متاسفانه شرایط کاری استان به گونه ای رقم خورده که نیروی ساده کارگری را وارد می کنیم اما امیدواریم با رشد دانش بنیان ها و رونق این فعالیت ها شاهد استفاده از ظرفیت های متخصصان استان باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موضوع اتباع بیگانه و آمارهای حضور آن ها در استان تصریح کرد: اتباع بیگانه از تمام امکانات و ظرفیت های استان استفاده می کنند در حالیکه باید بتوانیم از ظرفیت وجود آن ها استفاده کنیم.

ریاحی با اشاره به ارائه طرحی برای سرمایه گذاری اتباع در استان و ارائه آن به استاندار وقت طی چندسال گذشته خاطرنشان کرد: می توان در زمینه ضایعات و یا برخی صنایع فلزی از سرمایه گذاری آن ها استفاده کرد و از مزیت های این سرمایه گذاری از جمله ارزش افزوده بهره برد و به رونق تولید رسید.

وی با اشاره به دیگر مزیت های سرمایه گذاری اتباع بیگانه در یزد افزود: شناسایی اتباع غیرمجاز نیز راحت تر است و از سویی بیمه و مالیات پرداختی آن ها نیز در استان هزینه می شود و از سویی می توان مراقبت های امنیتی را افزایش داد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد افزایش صادرات را با استفاده از ظرفیت حضور اتباع از دیگر مزیت های پیش روی استان دانست و اظهار داشت: ارتباطی که با برخی کشورها و تجار دارند موجب ارزآوری به کشور و استان خواهد شد و این سرمایه گذاری یک معادله برد برد است که استان از آن غافل شده است.

وی با تاکید بر لزوم تعامل بیشتر در بین دستگاه های استان افزود: خوشبختانه حوادث کار در استان یزد روبه کاهش است اما لازم است برای بهبود این وضعیت بیش از پیش تلاش شود تا به نتیجه مطلوب برسیم.

اشتغال یزد کارگری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر