کد خبر: 747432 A

فرج الله ایلیات:

رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای‌شهر کرج بر ضرورت احصاء نیازهای شهروندان در محلات مختلف تاکید کرد.

به گزارش ایلنا، فرج الله ایلیات اظهار کرد: مدیریت‌شهری باید در اجرای پروژه‌ها و طرح‌های عمرانی، اجتماعی، فرهنگی و... به سمت و سوی احصاء نیاز شهروندان در محلات مختلف حرکت کند.

وی ادامه داد: هر چند اجرای پروژه‌های عمرانی بزرگ به توسعه شهر کمک می‌کند ولی شهروندان انتظار دارند، نتیجه اقدامات مدیریت شهری را در محلات خود احساس کنند. به عنوان مثال ممکن است یک شهروند درطول عمر خود کمتر از انگشتان یک دست از بزرگراه شمالی عبور کند ولی اگر پارکی در محله ای که زندگی می‌کند احداث شود، هر روز بخشی از اوقات فراغت خود را در آن بگذراند.

ایلیات افزود: بدون‌شک اگر شهروندان تحولات محلات خود را احساس کنند در پرداخت عوارض، مالیات و ... مشارکت بیشتری خواهند داشت و راحت‌تر هزینه استفاده از خدمات شهری را پرداخت می‌کنند.

این مسئول خاطرنشان کرد: مدیریت شهری باید نسبت به افزایش سرانه فضای سبز، اصلاح پیاده روها، نور خیابان‌ها، آسفالت و جدول‌کشی محلات با حساسیت بیشتری اقدام کند تا از این طریق شهروندان را به این اطمینان برساندکه خدمات رسانی مطلوب مهمترین دغدغه مدیران شهری است.

وی اضافه کرد: هر چقدر اعتماد شهروندان به مدیریت‌شهری افزایش یابد، شاهد افزایش مشارکت آنان در اداره شهر خواهیم بود. عضو شورای شهر کرج گفت: مدیران شهری باید شنوای مشکلات شهروندان در محلات مختلف باشند و بخشی از امور محله ای که در آن زندگی می‌کنند را به خودشان بسپارند. وی افزود: بدون شک فردی که خود را در اداره محله خود سهیم می‌داند، کمتر زباله می ریزد، حساسیت بیشتری درباره رعایت قوانین شهروندی دارد و در استفاده از خدمات شهری دقت بیشتری می‌کند.

شورای شهر کرج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر