کد خبر: 746774 A

در پی آگهی فروش چادر و برخی اقلام امدادی در سایت‌های فروش اینترنتی روابط عمومی جمعیت هلال احمر با ارائه توضیحاتی به این موضوع واکنش نشان داد.

به گزارش ایلنا، در توضیحات روابط عمومی جمعیت هلال احمر آمده است: ضمن تشکر از رسانه‌ها و شهروندان برای حساسیت نسبت به فروش چادر‌های هلال احمر و برخی اقلام امدادی به اطلاع می‌رساند جمعیت هلال احمر در بحران‌ها و حوادث این اقلام را بر اساس تعداد خانوار‌های آسیب دیده بصورت رایگان توزیع می‌کند و این چادر‌ها نیز همانند سایر اقلام امدادی و زیستی هلال احمر غیرقابل فروش است.

البته در برخی نقاط و شرایط خاص (مثل حوادث بزرگ نظیر زلزله کرمانشاه، بم و…) بنا به دلایل متعدد، عدم امنیت و هرج و مرج در منطقه و درخواست‌های فراوان ممکن است این‌گونه اقلام بعضا بیشتر از نیاز توزیع شود.

در هر حال و به هر دلیلی ممکن است هموطنان دریافت کننده این اقلام نسبت به فروش سهمیه خود اقدام کنند. این اتفاق اگر چه از نظر ما مطلوب نیست، اما روش مشخصی برای نظارت و کنترل آن نیز وجود ندارد. جمعیت هلال احمر امیدوار است هموطنان دریافت کننده اقلام طبق شرایط و دستورالعمل‌ها و رعایت ملاحظات اخلاقی_اجتماعی از آنها برای خود و خانواده شان استفاده کنند و یا در صورت عدم نیاز آنها را به رایگان در اختیار سایر خانواده‌های نیازمند قرار دهند.

همچنین از هموطنان ساکن مناطق بحران زده درخواست می‌شود در صورت عدم نیاز به این امکانات از دریافت آن‌ها خودداری کنند تا به دست سایر نیازمندان برسد.

 

هلال احمر سیلاب در 20 استان کشور سیل شیراز سیل در ایران سیل نوروز 98
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر