کد خبر: 746742 A

کارشناس سازمان هواشناسی خبرداد:

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: سامانه‌ای که از دیروز وارد کشور شده، امروز صبح گسترش پیدا کرده و فعالیت این سامانه بخش عمده ای از کشور را در بر گرفته است.

به گزارش ایلنا، امیر سرکرده با اعلام این خبر گفت: سامانه‌ای که از دیروز وارد کشور شده، امروز صبح گسترش پیدا کرده و مناطق بیشتری تحت تاثیر این سامانه قرار می‌گیرند.

کارشناس هواشناسی افزود: این سامانه شمال غرب، جنوب غرب، نواحی مرکزی، دامنه‌های جنوب البرز تا سواحل دریای خزر را تحت تاثیر قرار می‌دهد و به تدریج پیش بینی می‌شود به خراسان شمالی و رضوی برسد.

وی گفت: امروز پیش‌بینی‌می‌شود بارش‌ها در استان‌های آذربایجان غربی، شرقی، کردستان، کرمانشاه، ایلام، خوزستان، استان فارس، استان بوشهر، چهارمحال بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، استان همدان و زنجان از شدت بیشتری برخوردار باشد.

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: در نواحی شرق کشور، مرکزی و جنوبی نیز بارش‌ها به صورت پراکنده خواهد بود.

وی گفت: این نوع بارش‌ها عمدتاً به صورت رگباری است که در کرمان و استان فارس، استان خراسان جنوبی، یزد و اصفهان رخ می‌دهد.

سرکرده افزود: برای دامنه جنوبی البرز یعنی در استان‌های واقع در البرز، تهران، شمال سمنان، قزوین و زنجان نیز امروز بارش خواهیم داشت و پیش بینی می‌شود بارش‌های در ارتفاعات البرز و زاگرس به صورت برف باشد.

وی گفت: به تدریج این سامانه بارشی در نواحی شرقی کشور فعال خواهد بود و پیش بینی می‌شود از بعد از ظهر باید منتظر بارش‌ها در خراسان شمالی، رضوی و جنوبی باشیم که بیشترین بارش‌ها در شمال غربی استان خراسان رضوی و همچنین خراسان شمالی خواهد بود.

کارشناس هواشناسی افزود: تهران امروز بارانی خواهد بود و دمای تهران پیش بینی می‌شود در گرم‌ترین ساعات به حدود ۱۹ درجه برسد.

استان خراسان رضوی استان همدان سازمان هواشناسی هواشناسی کهگیلویه و بویر احمد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر