کد خبر: 746031 A

ایلنا از لرستان گزارش می‌دهد؛

شهرستان پلدختر بعد از حادثه سیل در گل و لای فرو رفته و مردم سیل‌زده در شرایط سختی به سر می‌برند.

به‌گزارش‌خبرنگار ایلنا، پس از گذشت سه روز از فاجعه‌سیل، هنوز راه‌های دسترسی به آن مسدود و امدادرسانی به کندی صودت می‌گیرد. غرب شهر صددرصد سیل‌زده است اما امدادرسانی در شرق با کندی در حال انجام است.

روزها به‌سختی بر مردم می گذرد و شب‌ها با کابوس روز بعد به خواب می روند. این روزگار مردم بی‌پناه و گرفتار در سیل پلدختر است؛ غرب شهر به ارتفاع ۲ متر در گل مدفون است.

مردم بخش رومشگان از طریق کوهستان مله با پای پیاده و چارپا به مردم سیل‌زده پلدختر و توابع آن آبرسانی می کنند.

سیل

وضعیت و شرایط روحی مردم  در برخی مناطق به‌دلیل اینکه روستاهای‌شان زیر آب رفته و ساکنان‌شان هنوز در محاصره آب هستند، بحرانی است. همچنین تاکنون به دلیل قطع راه های ارتباطی به روستاهای افرینه، جلگه، روستاهای زیودار، بابازید، چم شهران، مورانی امدادرسانی نشده و مردم این روستا در شرایط سختی زندگی می کنند..

برای دسترسی به این روستاها نیاز به پل‌های موقتی است تا بتوانند امدادرسانی کنند. با توجه به سرمای منطقه؛ گرسنگی و تشنگی برای کودکان و کهنسالان غیرقابل تحمل است. تمام زندگی و دسترنج سال‌ها زحمت دست‌های پینه بسته و عرق ریختن این مردم که با دامداری و کشاورزی ساخته بودند یک‌روزه با فاجعه سیل دوازدهم فروردین از بین رفت. با وضعیت اقتصادی مملکت این مردم بحران‌زده چگونه می‌توانند خانه‌شان را دوباره بسازند یا وسایل زندگی بخرند.

همچنین به مردم سیل‌زده‌ روستای روبند در محور معمولان-روبند هنوز هیچ‌گونه امدادرسانی‌نشده است. این روستا هنوز  به مناطق دیگر دسترسی ندارد و باید امدادرسانی هوایی شوند.

شهرستان پلدختر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر