کد خبر: 745478 A

فرمانده انتظامی مازندران:

فرمانده انتظامی استان مازندران از ثبت بیش از ۲۹ میلیون تردد در استان خبر دادو گفت: مازندران چهارمین استان پرتردد در کشور است.

سردار سید محمود میرفیضی اظهار داشت: استان مازندران با توجه به برخورداری از مواهب الهی و گردشگری و قرار گرفتن در مسیر ارتباطی بارگاه ملکوتی امام هشتم (ع) همه ساله در ایام تعطیلات نوروز و ایام مختلف سال پذیرای حجم گسترده‌ای از مسافران و گردشگران از اقصی نقاط کشور است.

وی افزود: برای تأمین امنیت مردم و مسافران نوروزی، پلیس با اجرای طرح‌های نوروزی در حوزه‌های مختلف انتظامی، امنیتی، ترافیکی و اجتماعی و بسیج تمام توان و امکانات خود، اقدامات گسترده‌ای را در دستور کار قرار داده است.

فرمانده انتظامی استان مازندران، از اقامت حدود ۱۲ میلیون و ۸۰ هزار گردشگر و مسافر نوروزی در سطح استان خبر داد و گفت: به طور میانگین روزانه بین ۹۵ تا ۱۰۶ هزار تردد در استان به ثبت رسیده که با توجه به شرایط جوی این رقم نسبت به سال گذشته ۷ درصد کاهش داشته است.

وی عنوان کرد: استان مازندران جزو چهارمین استان پرتردد کشور است و در مجموع تاکنون ۲۹ میلیون و ۳۲۲ هزار تردد در استان و محورهای مواصلاتی به ثبت رسیده است.

میرفیضی محورهای قائم‌شهر به ساری و بالعکس، قائم‌شهر به بابل و بالعکس، آمل به محمودآباد و بالعکس، بابل به آمل و بالعکس و بابل به بابلسر و بالعکس را از جمله محورهای پرتردد استان برشمرد و گفت: بیشترین حجم ترددها در ساعات پایانی روز بین ساعت‌های ۱۷ تا ۱۸ صورت گرفته است.

فرمانده انتظامی استان مازندران با اشاره به لغزندگی سطح جاده‌ها و محورهای مواصلاتی با توجه به شرایط جوی و احتمال وقوع سیلاب از مسافران و گردشگران نوروزی خواست که از اقامت و توقف طولانی مدت در مسیر رودخانه‌ها و مناطق کوهستانی خودداری کنند.

سردار میرفیضی از انسداد دو محور هراز و کندوان به دلیل ریزش سنگ و کوه و همچنین احتمال طغیان رودخانه‌ها به دلیل بارش باران خبر داد و از مسافران و مردم استان خواست: ضمن پرهیز از تردد در این محورها از مسافرت‌های غیرضروری نیز خودداری کنند.

میرفیضی همکاری و همراهی مردم با پلیس و نیروهای امدادی و خدماتی را امری مؤثر در حفظ سلامت و امنیت آنان برشمرد و گفت: مردم و مسافران نوروزی استان در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در مورد وضعیت راه‌ها می‌توانند با شماره‌های ۲۱۸۲۴۴۲۰ و ۲۱۸۲۴۴۳۴ پلیس راه استان با پیش شماره ۰۱۱ تماس بگیرند.

فرمانده انتظامی مازندران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر