کد خبر: 744596 A

مدیر گروه خدمات بیمه‎ای مدیریت بانک کشاورزی لرستان از ارزیابی خسارت‌های ناشی از سیل‌های اخیر به بخش کشاورزی استان خبر داد.

به گزارش ایلنا، فتح‌الله رفیعی اظهار کرد: پس از وقوع سیل در استان، کارشناسان ارزیاب و ناظرین صندوق بیمه کشاورزی از مناطق مختلف سیل زده بازدید و بررسی‌های اولیه در تمام زیربخش‌های کشاورزی شامل زراعت، باغبانی، آبزی پروری، دام، طیور، زنبور عسل و... انجام شد.

 وی با بیان اینکه از همان ساعات اولیه بروز سیل در استان، کارشناسان صندوق بیمه کشاورزی لرستان در مناطق سیل زده حضور داشته‌اند و خسارت وارده ناشی از سیل به محصولات کشاورزی تحت پوشش بیمه را بررسی و مورد ارزیابی قرار داده‌اند، گفت: همچنین نسبت به تکمیل فرم‌های بازدید خسارت در سامانه مربوطه و ارسال به ستاد صندوق بیمه کشاورزی جهت تایید نهایی مجوزهای مربوطه اقدام کرده‌اند تا با توجه با هماهنگی ستاد صندوق بیمه، به محض تایید نهایی و ارسال به استان، بررسی میدانی و مساحی مزرعه به مزرعه انجام و گزارشات مربوطه جهت واریز غرامت‌ها به حساب بهره برداران خسارت دیده تحت پوشش با توجه به قرارداد اولیه فی‌مابین تهیه و به ستاد ارسال شود.

رفیعی ضمن دعوت از کشاورزان و بهره برداران بخش کشاورزی، دامداران و باغ‌داران استان برای بیمه کردن محصولات خود در صندوق بیمه کشاورزی، از بهره برداران خسارت دیده تحت پوشش صندوق بیمه کشاورزی خواست در صورت وارد شدن خسارت ناشی از سیل و سایر عوامل خسارت‌زای تحت پوشش بیمه کشاورزی نسبت به ارائه درخواست به شعب بانک کشاورزی استان یا شرکت‌های خدمات بیمه‌ای کشاورزی مستقر در شهرستان‌های استان اقدام کنند.

سیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر