کد خبر: 743687 A

درپی بارندگی های اخیر

همه تمهیدات و هماهنگی‌ها برای مقابله با اثرات بارش‌های پیش رو در شهرستان مشهد اندیشه شده است. در این چارچوب شهرداران مناطق مختلف مشهد، دهیاران و مدیران دستگاههای امدادی و خدماتی این شهرستان در آمادگی کامل به سر می برند.

در پی بارندگی های اخیر سد گلستان مشهد تخلیه شد. این سد که از آن با عنوان 'بند' نیز یاد می شود با قدمت 500 سال در هشت کیلومتری غرب مشهد و پنج کیلومتری شمالشرق شهر طرقبه  قراردارد .

به گزارش ایلنا،  حیدر خوش نیت امروز سه‌شنبه-6 فروردین ماه-  در گفت و گو با خبرنگار ایلنا با اعلام این مطلب گفت : این اقدام با توجه به قدمت این سد و پیشگیری از تحت تاثیر قرار گرفتن مشهد از هرگونه حادثه احتمالی ناشی از آن، با هماهنگی فرمانداری شهرستان بینالود انجام شد تا در صورت افزایش و تداوم بارشها مشکلی ایجاد نشود.

سرپرست فرمانداری مشهد به برپایی نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان نیز اشاره و بیان کرد: هم اینک مسیلهای فرعی کشف رود در سطح شهرستان به ویژه در مناطق حاشیه ای و روستاهای اطراف مشهد لایروبی و بازگشایی و همچنین ماشین آلات مورد نیاز در این نقاط از جمله کال زرکش مستقر شده اند.

وی به بازگشایی و آزادسازی بستر کشف رود طی سالهای گذشته اشاره و بیان کرد: این رود به عنوان یک کانال طبیعی و مسیل اصلی برای شهر مشهد عمل می کند لذا با توجه به اقدامات صورت گرفته تمامی آبهای جاری در این شهر از طریق همین رود مهار و از منطقه خارج می شود. برآورد می شود بارشهای پیش رو مشکلی برای مشهد بوجود نخواهد آورد.

 این سد وقف مسجد گوهرشاد و آستان قدس رضوی است.

بارندگی باران سد گلستان تخلیه اب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر