کد خبر: 743191 A

مهرور هشدار داد:

مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز گفت: با توجه به ورود سامانه بارشی از عصر و امشب تا عصر روز چهارشنبه در استان به ویژه در ارتفاعات از فرمانداران، شهرداران و اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران استان انتظار می رود که تدابیر پیشگیرانه را اتخاذ کنند.

به‌گزارش ایلنا، مهدی مهرور با اعلام این خبر گفت: باتوجه به اخطاریه اداره کل هواشناسی استان مبنی‌فعالیت سامانه بارشی از عصر و امشب تا عصر روز چهارشنبه مورخ ۹۸/۱/۷ که پی آمد آن آسمان نیمه ابری تا ابری، وزش باد، رگبار باران و رعد و برق و در ارتفاعات و جاده های کوهستانی بارش ها به صورت رگبار باران و رعد و برق و در بعضی از ساعات در عصر و شب بارش به صورت برف را در پی دارد که اختلال در تردد محورهای منتهی به منطقه طالقان و محور کرج چالوس مورد انتظار است، از فرمانداران، شهرداران و اعضای شورای مدیریت بحران استان انتظار می‌رود که تدابیر پیشگیرانه را اتخاذ کنند.

 وی تصریح کرد: باید آمادگی اعضاء شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستانها به منظور مقابله با جاری شدن سیل، رعد و برق، وزش باد شدید، ریزش کوه و یا هرگونه حادثه احتمالی حفظ شود.

مهرور افزود: حسب الامر استاندار محترم کلیه فرماندارن، بخشداران و شهرداران ضمن آمادگی کامل لازم است در محل خدمت خود حضور داشته باشند.

این مسئول اضافه کرد: انجام اقدامات بازدارنده و بلادرنگ از جمله صدور پیش آگاهی از طریق رسانه های محلی (استانی و شهرستانی) و مسئولان محلی برای ساکنین مناطق تحت تاثیر خصوصا کشاورزان ، دامداران ، عشایر و حاشیه نشینان رودخانه ها از جمله الزامات است.

وی گفت: بر عدم اسکان و توقف در بستر و حریم رودخانه ها ، مکان‌های مرتفع و تپه‌ها، زیر درختان ، سیم برق هوایی، لوله ها، فنس های فلزی و پهنه های آبی و همچنین خوداری از چرای دام در مراتع و دامنه کوهها تاکید می شود.

مهرور افزود: لایروبی قنوات، رودخانه‌ها، کانال‌ها ، انهار و زیر پل‌ها و همچنین رفع آبگرفتگی معابر درون شهری و جاده های برون شهری مورد تاکید است.

وی خاطرنشان کرد: خودداری از سفرهای غیرضروری در جادهای کوهستانی و دامنه های پرشیب به دلیل احتمال ریزش سنگ و پیش بینی مکانهای امن جهت اسکان موقت ( تا رفع شرایط اضطراری ) ضرورت دارد.

مهرور در پایان ایجاد هماهنگی فیمابین نیروی انتظامی، دستگاه‌های امدادی، ایمنی، خدماتی و نیروهای مردمی را از اهم امور دانست.

وی بر پیش بینی مکانهای امن برای اسکان موقت (تا رفع شرایط اضطراری)، حفظ آمادگی مراکز درمانی و پایگاه‌های امدادی، حفظ آمادگی شرکت های خدماتی (آب و فاضلاب شهری و روستایی؛ برق؛ گاز؛ تلفن همراه و ثابت ؛ آب منطقه ای) و برحضور فرمانداران و شهرداران در محل کار و حفظ آمادگی مدیریت بحران  شهرستان و شهرداری‌ها تاکید کرد.

آماده باش استان البرز مدیریت بحران البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر