کد خبر: 742274 A

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری باخرز خبر داد:

برای اولین بار کارگاه آموزشی گلیم‌بافی در این شهرستان با حضور 20 هنرمند برگزار شد.

علی ناطقی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در باخرز، گفت: این کارگاه تولیدی در راستای حمایت از محصولات داخلی و اشتغالزایی با تسهیلات 800 میلیون ریال در این شهرستان آغاز به کار کرده است. 

وی افزود: این کارگاه زمینه اشتغال مستقیم برای 4 نفر را فراهم کرده و از محصولات آن می‌توان در نماکاری بنا‌های تاریخی، مساجد، میراث فرهنگی و کافه‌های سنتی بهره‌مند شد. این کارگاه چهارمین کارگاه تولید کاشی هفت رنگ در خراسان رضوی است.

 وی قیمت مناسب این کاشی‌ها نسبت به مشابه خارجی و کیفیت مطلوب‌تر را از مزایای تولید این نوع کاشی دانست و مطرح کرد: در تولید این محصول ازپودر شیشه استفاده شده که در کوره پخته می‌شود و باعث می‌گردد به هیچ عنوان تحت تاثیر عوامل جوی قرار نگیرد و سالیان سال دوام داشته باشد. 

رییس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری باخرز گفت: همچنین برای اولین بار کارگاه آموزشی گلیم‌بافی در این شهرستان با حضور 20 هنرمند برگزار شد.

  وی تصریح کرد: این کارگاه در یک دوره 2 ماهه برگزار و در پایان به هنرمندان گواهی‌نامه اعطا می‌گردد که با این مدرک قادر خواهند بود در آینده با دریافت تسهیلات زمینه اشتغال و درآمدزایی را فراهم کنند.

صنایع دستی میراث فرهنگی تایباد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر