کد خبر: 736749 A

رزم حسینی عنوان کرد؛

استاندار خراسان رضوی با اشاره به وضعیت کنونی کشور گفت: هدف سیاستگذاران کشور در دهه پنجم ‌انقلاب باید تامین معیشت مردم باشد.

به گزاش ایلنا از مشهد؛ علیرضا رزم حسینی در بیست و یکمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال که با حضور معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور در محل استانداری برگزار شد گفت: هدف سیاست‌گذاران در دهه پنجم انقلاب باید تامین معیشت مردم باشد نه اینکه دغدغه پروژه هایی مثل تامین برق و فعالیت های عمرانی را داشته باشند.

وی با اشاره به این که خراسان رضوی در واقعیت با چیزهایی که در مطالعات اجتماعی دیده یا شنیده می شود متفاوت است، افزود: جای بسیار تاسف است که استان ما شاهد آسیب های اجتماعی بسیاری است بنابراین تمام برنامه ریزی ها باید با نگاه به این معضلات باشد.

استاندار خراسان رضوی گفت: ما در استان می خواهیم سیاست اقتصاد مقاومتی را دنبال کنیم و معتقدیم اعتباراتی که دولت برای اشتغال در نظر می گیرد می تواند درواقع نقش محرک را برای فعالیت های دیگر بخش ها را داشته باشد.

رزم حسینی در این جلسه ابراز کرد:خوشحالیم تنها استانی هستیم که در حوزه معدن به شرطی اجازه برگزاری مناقصه را می دهیم که پروژه مربوطه پیوست اقتصاد مقاومتی را همراه داشته باشد و متولی آن به مسئولیت اقتصادی خود در پیرامون معدن عمل کند.

وی درباره رسوب های بانکی متذکر شد: در نشست با بانک ها  مشخص می‌شود که بخشی از سپرده‌های خود را به امر توسعه اقتصاد مقاومتی اختصاص دهند.

استاندار خرسان رضوی ضمن بیان این که باید به تاثیر اختصاص وام های حمایتی توجه شود خطاب به معاون رئیس جمهور و دیگر دستگاه های متولی حاضر در بسیت و یکمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال خاطر نشان کرد: در استان سیاست اقتصاد مقاومتی را دنبال خواهیم کرد و از شما می خواهیم ما را نیز حمایت کنید تا استان  ما در شان امام رضا(ع) باشد.

رزم حسینی در انتها با اشاره به معضلاتی که حاشیه‌نشینی می تواند برای شهر ها داشته باشد اضافه کرد: اگر اقدامی انجام ندهیم حاشیه نشینی در مشهد گسترش پیدا خواهد کرد.

آسیب های اجتماعی اشتغال انقلاب خراسان رضوی معدن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر