کد خبر: 729708 A

استاندار خراسان رضوی عنوان کرد؛

استاندار خراسان رضوی خواستار راه اندازی شبکه گسترده ایرانیان و خراسانی های مقیم خارج از کشور در راستای جلب و جذب سرمایه گذاری در استان شد.

به گزارش ایلنا از مشهد ؛ علیرضا رزم حسینی در جلسه ستاد سرمایه گذاری استان با اشاره به شرایط کشور در حوزه اقتصادی گفت: با توجه به وضعیت موجود شاید نتوان زمینه حضور سرمایه گذاران خارجی را به صورت مستقیم فراهم کرد.

وی با  تاکید بر این که در چنین شرایطی باید روشی را اجرایی کنیم که بهترین کارآمدی را درحوزه سرمایه‌گذاری داشته باشد؛ افزود: وقتی سخن از سرمایه‌گذاری می شود باید سرمایه گذاران داخلی و خارجی را با هم در نظر بگیریم.

استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: هنگامی که فردی اقدام به سرمایه گذاری در جمهوری اسلامی ایران می کند به طور حتم به دنبال شریک تجاری خود می گردد و به صورت مستقیم به سراغ دولت نمی رود.

وی خاطر نشان کرد: نحوه مواجه با سرمایه گذار،  باید به مانند گردشگر باشد که برای ورود و سفر به کشور به دنبال بخش خصوصی و شرکت های خدمات مسافرتی است.

استاندار خراسان رضوی تاکید کرد: در حوزه سرمایه گذاری نیز باید از ظرفیت بخش خصوصی توانمند، معتمد و متدین استفاده شود.

وی به وجود متمولان و متدینان ایرانی و خراسانی خارج از کشور اشاره کرد و گفت: قریب به اتفاق آنها اگر زمینه سرمایه‌گذاری در ایران و استان فراهم باشد؛ اشتیاق به سرمایه گذاری دارند.

رزم حسینی ادامه داد: علاوه بر این، سرمایه‌داران ایرانی با افراد و شرکت‌های توانمند خارجی نیز در ارتباطند که می‌توانند زمینه حضور آن‌ها در ایران را مهیا کنند.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به تشکیل کارگروهی در استان برای احصا مشکلات سرمایه گذاران داخلی و خارجی، گفت: موانع سرمایه گذاری آن ها در جلسه ای با حضور خودشان بررسی و رفع خواهد شد.

رزم حسینی در این جلسه خواستار تقویت ارتباط نظامند با سرمایه گذاران ایرانی مقیم خارج از کشور شد.

وی با تاکید بر این که سرمایه گذاران مجاهدان اقتصادی هستند؛ تصریح کرد: باید از ظرفیت آن ها در راستای توسعه اقتصادی کشور و استان استفاده کرد و این امر جز با رفع موانع سرمایه گذاری و تسهیل روند، محقق نمی شود.

 استاندار خراسان رضوی به تصویب 35 طرح با سرمایه گذاری 21 میلیون دلار در استان از ابتدای سال تاکنون، گفت: این حجم از سرمایه گذاری اگر چه قابل تقدیر است اما متناسب با ظرفیت ها نیست و باید برای ارتقا سطح سرمایه گذاری ها برنامه ریزی کرد.

رزم حسینی تاکید کرد: باید بررسی شود چه میزان از این طرح ها منجر به جذب سرمایه و ایجاد اشتغال در خراسان رضوی شده و در خصوص اجرایی نشدن احتمالی طرح ها نیز آسیب شناسی صورت پذیرد.  

وی در خصوص مرکز خدمات سرمایه گذاری استان هم تاکید کرد: با توجه ظرفیت های منحصر به فرد استان، باید فرصت های سرمایه گذاری در اختیار سرمایه گذاران داخلی و خارجی قرار گیرد و مراحل اداری آن از طریق پنجره واحد دنبال شود.

رزم حسینی تقویت مرکز خدمات سرمایه گذاری استان و تفویض اختیارات بیشتر را ضروری غیر قابل انکار دانست و بر لزوم تحقق آن تاکید کرد.

وی همچنین استقرار نماینده دائمی و تام الاختیار در این مرکز از سوی ادارات را ضروری دانست و تاکید کرد: دستگاه های اجرایی باید هر چه زودتر نسبت به این امر اقدام کنند.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به درخواست مرکز خدمات سرمایه گذاری استان مبنی بر تهیه مرکزی مناسب و در خور شان استان هم اظهار داشت: پیشنهاد می شود یک مکان تاریخی و فاخر که نمادی از معماری ایرانی و اسلامی است به این امر اختصاص یابد تا علاوه بر معرفی آن  به سرمایه گذاران، زمینه آرامش فکری آنان با مراجعه به آن مکان فراهم شود.

 

 

ایران خراسان رضوی دلار سرمایه گذاری فرصت های سرمایه گذاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر