کد خبر: 726372 A

صفاریه تاکید کرد:

معاون جمعیت هلال‌احمر کشور در ارتباط با تجهیز پایگاه‌های استان البرز گفت: با توجه به قرار گرفتن البرز در خطوط مواصلاتی اطراف تهران، اهمیت این استان خاص و تقویت پایگاه‌های امداد و نجات جاده ای آن ضرورت دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حسن صفاریه بعدازظهر امروز در مراسم افتتاح داروخانه تک‌نسخه‌ای و یگان موتوری هلال‌احمر استان البرز در جمع خبرنگاران، گفت: همزمان با چهلمین سالگرد انقلاب دو پروژه در استان البرز افتتاح شد که پروژه نخست مربوط به طرح توسعه داروخانه البرز است که یکی از داروخانه های خوب جمعیت هلال احمر محسوب می شود و با توجه به مراجع کنندگان بسیار، مشکلات مردم را در شهر کرج و استان البرز، برطرف می کند.

وی افزود: با توجه به دو برابر شدن ظرفیت پذیرش داروخانه، امکان جدید، مدت انتظار شهروندان را در داروخانه به نصف تقلیل می دهد و میزان خدمت و سرعت عمل افزایش پیدا خواهد کرد لذا در راستای ارتقای سطح کیفی داروخانه، طرح های دیگری نیز وجود دارد که در آینده انجام می شود.

صفاریه با اشاره به افزایش و تقویت قدرت پاسخگویی امداد و نجات استان، گفت: 18 دستگاه موتور تریل با قدرت و پاسخگویی بالا و 4 دستگاه موتور چهارچرخ با توانمندی ویژه به ناوگان امدادونجات البرز اضافه شد که کمیت و کیفیت پاسخ دهی افزایش خواهد یافت. 

معاون درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا مبنی بر امکان افزایش پایگاه های امداد و نجات البرز، گفت: در کشور بالغ بر 557 پایگاه امداد و نجات جاده ای، مشغول فعالیت هستند و باید این تعداد به هزار و 200 پایگاه، افزایش پیدا کند.

صفاریه گفت: احداث و تجهیز پایگاههای امداد و نجات هزینه های زیادی دارد و جمعیت هلال احمر به تنهایی قادر نیست از عهده آنها برآید لذا اگر با اقدام مشارکتی به این موضوع نگاه کرد و زمین توسط خیرین و شهرداری فراهم شود و ساخت آن را مسئولان بر عهده بگیرند، جمعیت هلال احمر آمادگی دارد که تجهیز وسایل و حضور نیروی انسانی را فراهم کند و هزینه نگهداری این مراکز را در دراز مدت، متحمل شود چراکه این کار جزو وظایف محوله جمعیت هلال احمر است.

وی در ارتباط با تجهیز پایگاههای استان البرز، تصریح کرد: به واسطه نزدیکی البرز و تهران، این استان در مواقع بحرانی، معین تهران است و با توجه قرار گرفتن البرز در خطوط مواصلاتی اطراف تهران، اهمیت این استان خاص است و قطعا پایگاههای امداد و نجات جاده ای البرز را تقویت خواهیم کرد.

صفاریه در ارتباط با برنامه های سایر استانها، گفت: پروژه های متعدد در دهه فجر امسال انجام شد و تعدد و تکثر آنها در چندین استان در جهت تقویت پاسخگویی و ارائه خدمات شایسته صورت گرفته است.

 

حسن صفاریه معاون بهداشت، درمان و توانبخشی هلال احمر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر