کد خبر: 725070 A

تا پایان امسال و با اعتبار 100 میلیارد ریالی؛

بنیاد برکت در راستای نهضت‌ ایجاد اشتغال‌ در مناطق محروم کشور، تا پایان سال 300 طرح اشتغال‌زایی را در شهر تکاب به بهره‌برداری می‌رساند.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی بنیاد برکت، این بنیاد وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) تا پایان سال جاری در قالب طرح اجتماع‌محور سحاب (سرمایه‌گذاری حمایتی اشتغال‌زایی برکت) و با اعتباری بالغ بر 100 میلیارد ریال، تعداد 300 طرح اشتغال‌زایی را در تکاب آذربایجان غربی افتتاح و به‌بهره‌داری کامل خواهد رساند.

این 300 طرح اشتغال‌زایی در 72 روستای شهرستان تکاب در رشته‌ها و حوزه‌هایی هم‌چون پرورش دام سبک و سنگین و زنبورداری راه‌اندازی خواهد شد.

تا به امروز 250 طرح‌ آغاز به‌کار کرده و الباقی نیز تا پایان سال مشغول به فعالیت خواهند شد. هم‌چنین تاکنون 60 میلیارد ریال برای اجرای این طرح‌ها هزینه شده و پیش‌ بینی می‌شود که این حجم سرمایه‌گذاری تا پایان سال به 100 میلیارد ریال برسد.

این 300 طرح اشتغال‌زایی پس از طی مراحل مختلفی هم‌چون بازدید و اهلیت‌سنجی فنی و اعتباری از میان 1115 طرح پیشنهادی گزینش شده‌اند.

در طرح اجتماع‌محور سحاب (سرمایه‌گذاری حمایتی اشتغال‌زایی برکت)، متقاضیان پس از کسب شرایط لازم، از سوی بنیاد برکت برای دریافت وام تا سقف 300 میلیون ریال بدون بهره و با کارمزد 4 درصد به بانک عامل معرفی می‌شوند و به منظور ایجاد اشتغال و آموزش مورد حمایت و پشتیبانی این بنیاد قرار می‌گیرند.

در این طرح، در ابتدا کمیته‌ی توسعه‌ی اشتغال برکت در مناطق هدف با حضور و مشارکت فرماندار، امام جمعه، نماینده‌ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، دهیاران و مجریان و تسهیل‌گران تشکیل می‌شود. سپس با انتخاب روستاهای مورد نظر برای ایجاد فرصت‌های کسب‌وکار، مجریان و تسهیل‌گران بنیاد برکت شروع به اطلاع‌رسانی در سطح روستاها کرده و پس از ثبت‌نام از متقاضیان، مراحل اهلیت‌سنجی فنی و اعتباری آغاز شده و در نهایت، واجدین شرایط به بانک عامل برای دریافت وام معرفی می‌شوند.

بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) امسال 10 هزار طرح اشتغال‌زایی را در قالب طرح‌های اجتماع‌محور در مناطق محروم و کم‌تر توسعه‌یافته کشور راه‌اندازی و به‌بهره‌برداری رسانده است.

اشتغال امام جمعه ایجاد اشتغال روابط عمومی سرمایه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر